b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636105619550600973.jpg

اساس نیوز: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در پیامی تحت عنوان "پیام همسنگری" از معلمان اقلیم کردستان خواستند که‌ با توجه‌ به‌ شرایط بحرانی اقلیم به‌ اعتصاب و اعتراضات خود نسبت به‌ عدم پرداخت کامل حقوق پایان داده‌ و از آسیب رسیدن به‌ روند آموزشی در اقلیم جلوگیری کنند.

در پیامی که‌ نیروهای پیشمرگ لشکرهای 70 و 80 اقلیم کردستان(پیشمرگ های اتحادیه‌ میهنی و حزب دمکرات) تحت عنوان " پیام همسنگری"  خطاب به‌ معلمان اقلیم کردستان منتشر کرده‌اند؛ آمده‌ که‌ این نیروها به‌ دور از هرگونه‌ گرایشات سیاسی و بدون توجه‌ به‌ کشمکش های حزبی، در سنگرهای نبرد با داعش از خاک اقلیم کردستان و کرامت مردم آن دفاع می کنند.

همچنین آمده‌ است که‌ وضعیت اقتصادی اقلیم کردستان که‌ به‌ دلیل قطع بودجه‌ از سوی بغداد و جنگ داعش با بحران مواجه‌ شده،‌ بیشترین فشار را بر حقوق بگیران به‌ ویژه‌ دو قشر معلمان و پیشمرگ ها وارد ساخته‌ و این قشر بیشترین بار مشکلات معیشتی را در این بحران به‌ دوش می کشند.

در ادامه‌ ذکر شده‌ که‌ نیروی پیشمرگ و معلمان در یک سنگر برای دفاع از خاک اقلیم کردستان و نیز پیشرفت علمی و پرورش فرزندان اقلیم مبارزه‌ می کنند و باید در این شرایط بحرانی به‌ جامعه‌ اطمینان خاطر دهند که‌ برای پایان دادن به‌ این شرایط نابسامان تلاش می کنند.

نیروهای پیشمرگ در این پیام، تاکید کرده‌اند که‌ به‌ منظور پایان دادن به‌ اعتراضات و اعتصابات معلمین و جلوگیری از آسیب به‌ روند آموزشی در اقلیم کردستان، آمادگی دارند که‌ حقوق مناصب ارشد و عالی نیروی پیشمرگ کاهش یافته‌ و به‌ حقوق معلمان افزوده‌ شود و از معلمان خواسته‌اند که‌ اعتراضات و اعتصابات خود را متوقف کنند، چراکه‌ آینده‌ کودکان اقلیم، آینده‌ اقلیم کردستان است.

معلمان اقلیم کردستان در اعتراض به‌ تعویق های طولانی و نیز کاهش چشمگیر حقوق، دست به‌ اعتراضات گسترده‌ زده‌ و اعلام کرده‌اند که‌ در صورت عدم دریافت حقوق کامل خود از رفتن به‌ کلاس های درس خودداری کرده‌ و سال تحصیلی جدید در اقلیم را بایکوت می کنند.
در این راستا قرار است که‌ امروز سه‌شنبه‌ 6 مهر/27 سپتامبر، تظاهرات بزرگی در دو نقطه‌ از شهر سلیمانیه‌ برگزار شود.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

سالانه 6 میلیارد اسکناس کهنه افغانی ازگردش بانکی خ

ا

تداوم هزینه سازی جریان تکفیر برای دنیای اسلام

وزیر سنگاپوری: احتمال تهدیدات تروریستی در سنگاپور

47 درصد آمریکایی‌ها، عربستان را دشمن آمریکا می‌دان

ا

جهان اسلام، جنگ آواره گی وخشونت

 

برافراشتن پرچم روسیه در طرطوس سوریه