b_300_300_16777215_10_images_DSC00224660x330.jpg

مولانا محمدحسین گرگیج  با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت آن، جذب نیروهای اقوام و مذاهب مختلف کشور در رده های بالای نظامی و همچنین رفع تبعیضات را خواستار شدند.

 به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در فرازی از خطبه های جمعه (2 مهر 1395) شهرستان آزادشهر گفتند: در زمان جنگ تمامی اقشار و مذاهب مشارکت داشتند و مشخص شد که ملت ایران میهن خود را دوست دارند، قشر و مذهب خاصی جهت دفاع از کشور شرکت نکرده بود بلکه در این موضوع همه مردم سهیم بودند.

 ایشان، با توجه به مشارکت تمامی اقشار و مذاهب مختلف ایرانی در زمان جنگ تصریح کردند: هنگام هشت سال دفاع مقدس در تمامی رده های نظامی، مردم شرکت داشتند، همه ما نیز در تعداد شهدا سهیم هستیم و شهروندان اهل سنت شهدای زیادی به کشور تقدیم کردند پس به مناسبت این هفته خواسته جامعه اهل سنت اینست که در تمام رده های نظامی نیرو داشته باشند.

مولانا گرگیج در ادامه با اشاره به پتانسیل بالای شهروندان اهل سنت در امور مدیریتی کلان کشور خواهان رفع تبعیضات شدند و اظهار داشتند: تبعیضی وجود نداشته باشد زیرا ما سرباز این مملکت هستیم، اگر از هر سویی دشمن به ما هجوم آورد با جان و دل از تمامیت ارضی کشور دفاع می کنیم، اکثر شهروندان اهل سنت مرزبان این خاک هستند و اگر خدای ناخواسته تجاوزی به کشورمان صورت گیرد بیشترین صدمه متوجه ما خواهد شد.

 مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه بیاناتشان با اشاره به دخالت استکبار جهانی در امور کشورهای اسلامی تصریح کردند: مسلمانان یک قدرت عظیمی هستند که حداقل یک چهارم جمعیت دنیا را تشکیل می دهند، انگلیس، فرانسه و سایر قدرت های دنیا با وجود وسعت کم حق "وتو" دارد اما مسلمانان محرومند و چنین حقی ندارند، باید حداقل یک کشور اسلامی چنین حقی داشته باشد که اگر علیه مسلمانان در سازمان ملل و یا شورای امنیت حکمی صادر شد بتواند آن را وتو کند تا عملی نشود.

 ایشان، تصمیم گیری قدرت های جهانی برای مسلمانان را ننگ خواندند و گفتند: تصمیم گیری برای کشورهای اسلامی مانند سوریه توسط مستکبران دنیا همچون امریکا و روسیه برای مسلمانان ننگ وعار است، آتش بس و یا جنگ در کشور اسلامی به شما ربطی ندارد.

 

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

فرصت طلایی «از یک مسلمان سوال کنید» در ماساچوست آم

 

دادگاه عالی پاکستان، صدور مجوز شکار به شاهزادگان ع

ا

کامرون مسلمانان‌انگلیس را به‌نبرد باتروریسم فراخوا

درخشش آکادمی اسلامی آلمان در نمایشگاه بین‌المللی ک

سوال بان کی مون از عربستان در مورد وضعیت کودکان یم

پنتاگون:وزیر اطلاعات داعش کشته شده است

آخرین اخبار