b_300_300_16777215_10_images_8221133670981702.jpg

اساس نیوز:«ابومحمد العدنانی» سخنگوی گروه تروریستی تکفیری داعش با نام واقعی « طه صبحی فلاحه» سال 1977 در شهرک « بنش» نزدیک شهر سراقب در ریف ادلب سوریه بدنیا آمد اما در شهرستان حدیثه استان الانبار عراق زندگی می کرد.

به گزارش اساس نیوز , خبرگزاری ایرنا به نقل از شبکه المنار ,  العدنانی در سال 2000 میلادی به گروه القاعده در عراق تحت سرکردگی « ابومصعب الزرقاوی» پیوست و در31 ماه مه 2005 بدست نیروهای آمریکائی در استان الانبار بازداشت شد و مدت شش سال را در زندان سپری کرد.
العدنانی آن زمان نام جعلی داشت و به « یاسر خلف حسین نزال الراوی» معروف بود.
وی بعداز اینکه آزاد شد، در سال 2011 به دستور« ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش به سوریه رفت.
العدنانی به همراه « ابومحمد الجولانی»، « حجی بکری» و ابوعلی الانباری» ماموریت تاسیس گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره را داشتند اما این گروه در ابتدای کار خود اعلام نکرد که وابسته به البغدادی است.
هدف البغدادی از اعزام العدنانی به سوریه که از اهالی ریف ادلب بود، تقویت شرایط پذیرش گروه جدید تروریستی تکفیری جبهه النصره توسط سوری ها بود.
سرکرده این گروه جدید، حجی بکری از افسران سابق ارتش عراق در دوران حکومت صدام حسین بود اما بعدها الجولانی جای او را گرفت.
العدنانی در پیام های صوتی و تصویری زیادی سخن گفته و معروفترین آنها پیام تصویری « شکستن مرزها» و « فروپاشی بت توافق سایکس پیکو» بعداز سیطره داعش بر بخش هائی گسترده از خاک عراق و تشکیل به اصطلاح دولت داعش بود.
« ترکی بنعلی» یکی از عناصر بحرینی داعش، العدنانی را « منجنیق داعش» توصیف کرده و گفته است که او در میان عناصر این گروه از موقعیتی بزرگ به ویژه بعداز واکنش شدید به جبهه النصره در آغاز اختلاف بین دو گروه برخوردار بود.
وی به نقدهای شدیدش از « ایمن الظواهری» سرکرده گروه القاعده نیزمعروف بود.
آمریکا ، العدنانی را « تروریست جهانی» خوانده و دستگاه امنیتی و اطلاعاتی آمریکا فاش کرده بود که تجاوزهای نوامبر سال 2015 در پاریس و انفجارهای تروریستی منطقه برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت تحت نظارت ابومحمد العدنانی صورت گرفته است.
وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده بود که جایزه ای به ارزش پنج میلیون دلار برای دریافت اطلاعات از العدنانی در نظر گرفته است.
براساس اعلام « اعماق» رسانه وابسته به گروه تروریستی تکفیری داعش، العدنانی در اطراف شهر حلب سوریه به هلاکت رسیده است.
این رسانه داعشی به طور دقیق نگفته است که العدنانی در کدام منطقه حلب به هلاکت رسیده است.

 

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

فتوای خاخام های یهودی برای مسموم کردن فلسطینی ها

ناپدید شدن هزاران پناهجوی زیر ۱۴ سال در آلمان

توزیع ده ها شب نامه بر ضد مسلمانان فرانسه

فارین پالیسی: «دهانِ گشادِ ترامپ» باعث تضعیف آمریک

روسیه بالگردهای آنسات و کا-226ت به ایران تحویل می

شرط شاهزاده سعودی برای مذاکره با ایران

آخرین اخبار