b_300_300_16777215_10_images_57bca0a1c03c0e193c687607.jpg

اساس: اسناد بدست آمده در عملیات پلیس ترکیه علیه داعش در غازی عینتاپ در واحد جرائم رایانه ای پلیس بررسی گردید.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه حریت چاپ ترکیه , در گزارش تهیه شده از بررسی این اسناد گفته شده است که داعش جهت انجام حملات تروریستی 26 هدف را در 18 شهر ترکیه شناسایی و موقعیت سنجی نموده است.

بر اساس این گزارش که به پرونده انفجار تروریستی در ایستگاه قطار آنکارا ضمیمه گردیده , گروه تروریستی داعش در غازی عینتاپ سه هدف را مشخص کرده است . اولین هدف در "شاهین به ی" منزل و محل کار افراد نزدیک به پ.ک.ک بوده و در همین راستا تصاویری از یک قهوه خانه واقع در محله "وطن" تهیه کرده اند.

دو هدف دیگر نیز , ساختمان موقت ارتش آزاد سوریه و موزه زوگما (Zeugma) بوده است.از هر دو ساختمان تصاویری تهیه و موقعیت های نگهبانان و دوربین های امنیتی را شناسایی نموده اند.

بر اساس این گزارش ,داعش همچنین در اثنای نشست سران کشورهای G20 که در نوامبر سال 2015 میلادی در شهر آنتالیا برگزار گردید بدلیل عدم موفقیت در شناسایی هتل های محل اقامت سران کشورها , بمب گذاری مسیر عبور آنها را بررسی کرده است.

در گزارش بررسی اسناد بدست آمده در جریان عملیات پلیس در غازی عینتاپ , همچنین دیگر اقدامات و اهدافی که توسط داعش در ترکیه مورد شناسایی قرار گرفته اند موارد ذیل ذکر شده است:

  • ساختمان شهرداری شهر ماردین
  • جمع‌خانه ای در شانلی اورفا (محل تجمع و عبادت دراویش علوی ) و شناسایی آدرس محل سکونت نیروهای ارتش آزاد سوریه در این شهر .
  • ساختمان شهرداری شهر شیرناک
  • دو کلیسا در آدی یامان
  • جمع آوری اطلاعات در مورد واحدهای نظامی و مراکز پلیس در مالاتیا و الازیغ
  • تحت نظر گرفتن ساختمان اداره اطلاعات در الازیغ
  • تهیه تصاویر از مرکز دوربین های مداربسته شهرداری در شهر هاتای
  • شناسایی بسیاری از مراکز تفریحی و سرگرمی در شهرهای مختلف

بر اساس این گزارش , داعش همچنین در مورد ساختمانهای مراکز امنیتی در 22 شهر , ساختمانهای نیروهای مسلح در 41 شهر و مراکز عمومی در 10 شهر اطلاعات و تصاویر جمع آوری کرده است.

علاوه بر این اوقاف و عبادت خانه های مربوط به غیر مسلمانان در 26 شهر , جمع خانه ها در 45 شهر , ساختمان احزاب در 6 شهر , نیروهای مسلح در 44 شهر , میسیونهای خارجی در 5 شهر , سدها و تاسیسات تولید برق آبی در 11 شهر و محل سکونت علوی ها در تمامی شهرها از طرف داعش شناسایی گردیده و اطلاعات جمع آوری شده است.

224/25

منبع خبر: حریت ترکیه

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

نتانیاهو جلوی پخش اذان را در فلسطین می‌گیرد

خرت ویلدرز خواهان ممنوعیت قرآن در هلند است

خدمت جدید گوگل به مسلمانان جهت پیدا کردن قبله

مسلمانان آلمان طی ۵ سال آینده ۴ برابر خواهند شد

با حجاب شدم چون اسلام را با قلب خود احساس کردم

کمک روزه‌داران داوطلب مساجد شهر «نورث‌همپتون‌شر» ب