b_300_300_16777215_10_images_424284.jpg

در ادامۀ منازعات و رقابت میان گروه های تروریستی، ایمن الظواهری، سرکردۀ سازمان القاعده، ابوبکر البغدادی، سرکردۀ داعش، را با تعابیر بی سابقه‌ای مورد حمله قرار داد.

سرکردۀ القاعده با تأکید بر اینکه داعش و سرکردۀ آن در تلاشند تا میان صفوف مسلمانان دودستگی و تفرقه ایجاد کنند، افزود: «گروه ابراهیم البدری (ابو بکر البغدادی سرکردۀ گروه داعش) از خوارج بدتر شده اند و علاوه بر تکفیر مردم مسلمان، علما، صالحان و مجاهدان را هم تکفیر می کنند».
الظواهری در سخنانی که روز یکشنبه از سوی القاعده منتشر شد، گفت: «داعش هر کسی را که با آنها مبارزه کند کافر و همسرش را زناکار می داند. هرکسی را که با آنها جنگید تکفیر کردند حتی اگر برای اقامۀ دین و شریعت تلاش می کرد. انگار آنها پیغمبرند که محاربان خود را تکفیر می کنند».
سرکردۀ القاعده از داعش خواست ادله ای از قرآن برای کفر القاعده و حقانیت کسانی که با بغدادی بیعت کرده اند، ارائه کند.
وی افزود: «ما امروز از البدری می خواهیم در بیانیه ای رسمی، ادله ای موثق برای اثبات تکفیر ما بیاورد ... و نیز اسامی و مشخصات کسانی که با بغدادی بیعت کرده اند و تاریخ بیعتشان را اعلام کند، به خصوص کسانی که از بین نیروهای سابق صدام و بالاخص نیروهای اطلاعاتی او به داعش پیوسته اند ... و این که به چه حقی چنین کسانی را بر سرنوشت مسلمانان مسلط کرده است».
الظواهری با هشدار دربارۀ بیعت با ابوبکر بغدادی گفت: «به کسانی که با ابراهیم البدری بیعت کرده و به گروه او پیوسته اند هشدار می دهم که همگی شریک جرم او در تکفیر مسلمانان و ایجاد تفرقه میان مجاهدان و جنایت علیه انسان ها هستند».

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

الازهر، اتحادیه جهانی علمای مسلمان را به رسمیت نمی

حملۀ شیمیایی دوباره داعش به منطقه "تازه"

فرمانده نظامی النصره کشته شد

انتقاد حزب چپ آلمان از حمایت‌های مرکل از جنگ‌های ن

بازداشت مونالیزا روماتو داعشی در فیلیپین

موج جدید تروریسم؛ از بیروت تا پاریس