b_300_300_16777215_10_images_dabegh1.jpg

اساس :داعشی‌ها همچنین مجله‌ای اینترنتی به‌نام دابق را به زبان عربی و انگلیسی منتشر می‌کنند که نشانگر روش فکری گروه خلافت اسلامی است.

نام «دابق» به شهری سوری بازمی‌گردد که در کتاب حدیث «صحیح مسلم» ذکر شده است؛ شهری که به «آخرالزمان» و نشانه‌های آن در پایه‌ احادیث اسلامی مرتبط می‌شود. در این منطقه‌ است که بخشی از مسلمانان معتقدند یکی از جنگ‌های «آخرالزمان» روی می‌دهد. آنان معتقدند که در آخرالزمان امام زمان می‌آید و در دابق صلیبی‌ها را شکست می‌دهد؛ یعنی داعشی‌ها از خودشان چهره‌ آخرالزمانی طراحی کرده‌اند.
در فضای فرامکان و فرازمان کنونی که نشانه‌ها در «جهان رسانه‌ای شده» رنگ واقعیت به خود گرفته و فراواقعیت در جهان مجازی و نمادین جایگزین واقعیت شده است، داعش به استفاده از ترفندهای رسانه‌ای شدن از جمله ابهام‌آفرینی و اغراق در فضای مجازی مبادرت کرده تا در صدر خبرها باقی بماند و به تیتر اصلی رسانه‌ها تبدیل شود؛ بدون این که برای چگونه برجسته شدن اهمیت چندانی قائل باشد.
داعش با مبادرت به جنایت‌های رسانه‌ای و برانگیختن احساسات جامعه‌ جهانی به سبک فیلم‌های هالیوودی سعی دارد، نمادهای انحرافی را  مانند واقعیت‌های عینی برجسته ساخته و مجال رخ‌نمایی واقعیت را ندهد تا با بازتاب رسانه‌ای عربده‌های مستانه‌اش، صدای شهروندان مظلوم عراق و سوریه را در محاق فرو برد.
منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط:

کره شمالی چالش شماره یک، با در نظر گرفتن اضطراری ب

آخوند تخله : دشمن شناسی نیاز حیاتی جامعه اسلامی اس

پارلمان عراق،برای محاکمه ترکیه دست‌به‌کار می‌شود

تابلو ورود زن محجبه ممنوع در یک تفرجگاه ساحلی فران

سرنوشت تلخ کودکان داعشی ها در موصل

حمله تروریستی به مراسم عروسی در ترکیه

سیامند رحمان وزنه بردار اهل سنت کرد، نامزد بهترین

کشیدن صلیب شکسته بر روی دیوار مسجدی در آلمان

فعال سیاسی عربستان: آمریکا دیگر به عربستان اعتماد

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز