b_300_300_16777215_10_images_AustriaF.gif

در ادامه گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی مسلمانان در کشور اتریش، اولین خانه زنان مسلمان این کشور با هدف تأمین سرپناهی مطمئن برای افراد فاقد سرپناه تأسیس شد.

اولین خانه زن مسلمان در اتریش در قالب پروژه “خدیجه” ایجاد شده است.این پروژه به زنان – اعم از این که فرزند داشته باشند یا نه – این امکان را ارائه می دهد که در شرایط اضطراری سرپناهی را با کمترین هزینه در اختیار داشته باشند.

خانم سعیده کتمان-گامئا، مدیر این پروژه گفت:که این خانه زنان تنها برای قربانیان خشونت خانگی نیست، هر چند ایشان هم طبیعتاً جزو جامعه هدف برای تأسیس این خانه محسوب می شوند، اما از نظر تعداد در مقایسه با سایر مراجعین زیاد نیستند، به گفته وی: «ما خواهان کمک به زنان هستیم، خواه نیازمندی آن‌ها به سرپناه ناشی از قصور آن‌ها باشد یا خیر، خواه واقعاً نیازمند سقفی بالای سرش باشند یا صرفاً تنها هستند. بسیار پیش می آید که زنان جوانی که به اسلام گرویده اند و از طرف خانواده طرد شده اند، به ما مراجعه می کنند».

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تأسیس این خانه علی رغم وجود خانه های متعارف زنان واقعاً ضرورت داشته است؟ گفت که سایر خانه های زنان بیشتر متوجه زنان قربانی خشونت است و ضمناً حیات مسلمانی در آن ها دشوار است. در خانه های متعارف حمایت از زنان، برای کمک به حیات و زندگی مسلمانان نهایتاً گوشت خوک ارائه نمی شود و اتفاقاً موارد بسیاری گزارش شده که در مشاوره به زنان مسلمان به ایشان پیشنهاد می کنند که از حجابشان صرف نظر کنند. «ایده “پروژه خانه زنان” ما اساساً از دل ضرورت پدید آمد. ما تا پیش از این کمک به زنان را به صورت خصوصی و در سطح خانه ها و خانواده های خود انجام می دادیم و سعی می کردیم با پذیرایی از ایشان با ابزارهای مؤثر به آن ها کمک کنیم. بعد از این بود که به تدریج درخواست ها از این فعالیت های ما افزایش پیدا کرد تا جایی که ما بر آن شدیم پروژه “خدیجه” را تحقق بخشیم و خدمات کمکی رسمی و حرفه ای ارائه دهیم»

مطالب مرتبط:

شهردار لندن خواستار آموزش مبانی اسلام به ترامپ شد

افزایش اهانت به مساجد در سوئد

افزایش روبه رشد جامعه مسلمانان نپال

رئیس اطلاعات روسیه : ایجاد شبکه های گسترده بین الم

عکس های اینستاگرامی پسر رئیس جمهور دردسرساز شدند

گزارشی محرمانه انگلیس درباره منبع مالی سازمان های

دنیله لودوکا، نویسنده و هنرمند آمریکایی: من مجبور

ایران به عملیات ارتش ترکیه در سوریه واکنش نشان داد

داعش کارت ورود به بهشت توزیع می کند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز