b_300_300_16777215_10_images_06255620.jpg

 منابع خبری افغانستان اعلام کردند که ایرلند شمالی یکصد نظامی را در چارچوب برنامه حمایت از ماموریت قاطع نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به افغانستان اعزام کرده است.

خبرگزاری «کلید گروپ» افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد که این سربازان ماموریت 5 ماهه برای آموزش، مشورت و کمک به نظامیان افغان به این کشور فرستاده شده اند.
براساس این گزارش ؛ نظامیان ایرلندی وظیفه دارند تا بر روند آموزش و نظامیان افغان نیز نظارت کنند و گفته شده است که این نظامیان از تجربه و توانایی های حرفه ای نظامی برخوردار هستند.
انگلیس نیز در نشست سران ناتو در «ورشو» پایتخت لهستان اعلام کرد که 50 نظامی تازه نفس به افغانستان اعزام می کند. پیش از این تعداد نظامیان انگلیس در افغانستان 450 نفر بود و قرار است تا سال 2017 میلادی در این کشور باقی بمانند.
رئیس جمهوری آمریکا نیز از حضور نظامیان آمریکائی بیشتری در افغانستان سخن گفته و افزوده است که به ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نظامیان این کشور اختیارات بیشتری داده است تا تروریست ها و به ویژه فرماندهان و رهبران آنان را هدف قرار دهند.
حضور نظامیان خارجی در افغانستان یکی از موانع گفت و گوهای صلح میان دولت این کشور با گروه طالبان است. این گروه اعلام کرده تا زمانی که نظامیان خارجی از این کشور خارج نشوند، در گفت و گوهای صلح شرکت نخواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

اعلام آمادگی دولت افغانستان برای مذاکره بدون قید و

ب

ترکیه با بازداشت 100خبرنگار فعال در این کشور در سا

ا

حالت فوق العاده در تونس 3 ماه دیگر تمدید شد

فرار دسته جمعی عناصر داعش در استان انبار عراق

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای زنان در هند

آیا آمریکا سوریه را اشغال خواهد کرد؟