b_300_300_16777215_10_images_gallery_images13.jpeg

یک مقام فلسطینی روز پنجشنبه از توافق با دولت سوریه برای دخالت نظامی در اردوگاه یرموک واقع در جنوب دمشق و بیرون راندن تروریست های داعش خبر داد.

احمد المجدلانی وزیر کار فلسطین در اظهاراتی گفت با دولت سوریه توافق کردیم که با مداخله نظامی در اردوگاه یرموک عناصر داعشی را مجبور به ترک کردن این اردوگاه کنیم.

این مقام فلسطینی ادامه داد: مداخله نظامی تنها راه حل برای بیرون راندن تروریست ها از این ارودگاه است که از هفته گذشته در معرض حملات گسترده داعشی ها قرار دارد.

مجدلانی همچنین گفت که دولت سوریه با تامین گذرگاهی امن برای آوارگان در یرموک و کمک رسانی جهت خارج کردن آنها از این اردوگاه موافقت کرده است.

وی در این خصوص اظهار داشت که روز گذشته با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه دیدار و با وی درخصوص تدارک مکان هایی امن برای فلسطینی هایی که از اردوگاه خارج شده اند و پناه دادن به آنها و نیز تأمین مواد غذایی و دارویی این پناهجویان توافق کرده است.

احمد المجدلانی که ریاست هیأت سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) در سوریه برای بررسی اوضاع اردوگاه یرموک را به عهده دارد،در راس هیاتی به سوریه سفر کرده است تا با مقام های سوری در خصوص بررسی اوضاع آوارگان فلسطینی مقیم در اردوگاه یرموک واقع در جنوب دمشق بحث و رایزنی کند.

در همین راستا تعدادی از گروه های فلسطینی عملیات نظامی برای بازپس گیری اردوگاه یرموک در جنوب دمشق را که به تصرف عناصر داعش درآمده است، آغاز کرده اند.

تروریست های گروه تروریستی داعش چهار شنبه گذشته به ارودگاه یرموک واقع در جنوب دمشق یورش بردند که منجر به ایجاد درگیری های شدید میان داعشی ها و آوارگان فلسطینی و سوری مقیم این اردوگاه شد. تاکنون ۲۱ فلسطینی ساکن اردوگاه یرموک در اثر حمله چند روز پیش گروه تروریستی داعش کشته شده و حدود ۸۰ دختر و پسر جوان نیز از سوی عناصر این گروهک تروریستی ربوده شده اند.

مطالب مرتبط:

پاکستان جشن روز ولنتین را ممنوع کرد

طرح مرکز اسلامی فلوریدا برای آشنایی عموم مردم با ا

کشف تونل های ماشین رو داعشی ها در شرق دمشق

 

جهان اسلام و فتنه های عصر جدید

کره شمالی موتور موشکی جدیدی را آزمایش کرد

کوهنوردی مسلمانان انگلیس در حمایت از کودکان بیمار

هشدار طالبان درباره احتمال بسته شدن دفترش در قطر

اگر امام ابوحنیفه امروز می بود یقینا در جبهه مقاوم

بیان احکام حج (فقه حنفی) قسمت دوم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز