b_300_300_16777215_10_images_00000000000019.jpg

روز گذشته (دوشنبه) گزارشی از وضع اسلام هراسی در آمریکا منتشر شد که در بخشی از آن، به بودجه هنگفت ۳۳ گروه ضد اسلام در گسترش اسلام هراسی اشاره شده بود.

 

طبق این گزارش که توسط "انجمن ارتباطات اسلامی آمریکا" با همکاری “مرکز مطالعات جنسیت و قومیت دانشگاه برکلی کالیفرنیا" تهیه و تنظیم شده است، از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۳ میلادی، ۳۳ گروه ضد اسلام به مبلغی معادل ۲۰۵ میلیون دلار دسترسی داشته اند تا آن را در مسیر گسترش اسلام هراسی و تنفر نسبت به مسلمانان هزینه نمایند.

 

در قسمت دیگری از این گزارش آمده است: گروه های ضد اسلام، در سال ۲۰۱۳ میلادی ۶۹ گروه بودند، در حالیکه این تعداد در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۷۴ گروه رسید و از سوی دیگر، اقدامات خشونت آمیز علیه اماکن اسلامی و مسلمانان نیز همواره در حال افزایش است.

 

فقط در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷۸ اقدام خشونت آمیز و حمله نژادپرستانه به مساجد مسلمانان در آمریکا صورت گرفته است که این آمار، سه برابر آماری است که در سال ۲۰۱۳ ثبت شده است.

 

در بخش دیگری از این گزارش مفصل، نسبت به نهادینه شدن اسلام هراسی در آمریکا ابراز نگرانی شده و تاکید شده است که در ۱۰ ایالت از ایالات متحده آمریکا، از جمله "فلوریدا"، اقدامات ضد اسلامی پوشش قانونی گرفته اند و مقامات این ایالات قوانینی را به تصویب رسانده اند که به طور مستقیم، ضد اسلامی قلمداد می شوند که از آن جمله می توان به انتشار کتب درسی با محتوای ضد اسلامی و تقویت کننده اسلام هراسی در میان دانش اموزان اشاره کرد.

 

این گزارش مدعی است: یکی از عوامل مهم در گسترش اسلام هراسی در آمریکا، نقشی است که دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا در این زمینه ایفاء کرده و با بیانات نژادپرستانه خود، عرصه را برای مسلمانان بیش از پیش تنگ و دشوار نموده است.

 

شایان ذکر است، در طول یکسال اخیر، یعنی از ماه مارس سال ۲۰۱۵میلادی که «تِد کروز» سناتور اهل "تگزاس" خود را نامزد حزب جمهوری خواه معرفی کرد، تا ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۸۰ اقدام علیه اسلام و مسلمانان در آمریکا به ثبت رسیده است که در این میان، ۱۲ مسلمانان کشته شده، ۳۴ نفر دیگر مورد حمله قرار گرفته و مجروح شده اند و ۴۹ فحاشی و هتاکی نسبت به مسلمانان و یا اماکن اسلامی انجام شده است.

مطالب مرتبط:

ورود ایرانی ها به آمریکا ممنوع شد

سیطره گروه‌های هوادار ترکیه بر شهر جرابلس سوریه

مولانا گرگیج: اخلاص در عمل مهم ترین شرط انجام فرای

داستان روستای محو شده عراقی توسط داعش

مصر مرز خود با غزه را غرق آب کرد

دو مظنون به اتهام ارتباط با تروریست های داعش در تر

دعوتنامه سفر حج به ایران رسید

چندین مکان ممنوعه جهان که شما اجازه ورود به آن‌ها

وب سایت شورای امنیت ملی افغانستان هک شد

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز