b_300_300_16777215_10_images_00000000000014.jpg

رهبر مسلمان شهر "اوهایو" آمریکا، با برگزاری ضیافت افطار در ماه مبارک رمضان، از رهبران مسیحی، یهودی و هندو این شهر دعوت به عمل آورد تا با حضور در این ضیافت، فرصتی برای تبادل نظرات و ایجاد همبستگی بیشتر بین آنان، ایجاد شود.

 

رئیس "مرکز اسلامی نور" اوهایو در این باره گفت: این میهمانان از پیروان ادیان مختلف دعوت شدند تا در کنار یکدیگر اتحاد و انسجام را در جامعه خود ارتقاء بخشیم و تفاوت هایی را که هرکدام داریم، در جهت تقویت ارتباطات خود بکار بریم.

 

«عمران مالک» در ادامه افزود: تفاوت هایی که هرکدام از ما با یکدیگر داریم، نباید دلیلی برای جداییمان شود. چراکه خداوند این تفاوت ها را در ما ایجاد کرده است. تفاوت هایی که در رنگ پوست، دین و اخلاق وجود دارد، برای این است تا مخلوقات از یکدیگر، چیزهای جدیدی فرابگیرند.

 

در این مراسم همچنین از اسطوره مسلمان بوکس جهان، «محمد علی کلی» یاد شد و هر کدام از رهبران دینی ادیان مختلف، به تمجید از اخلاق مداری وی پرداختند.

 

"مدیر اجرایی انجمن کلیساهای اوهایو" محمد علی را شخصیتی فراتاریخی عنوان کرد که همواره در مقابل تبعیض نژادی و تعصبات دینی کورکورانه می ایستاد و نسبت به خطرات آنها هشدار می داد، در حالیکه اوج این خطرات را در عصر حاضر شاهد و ناظر هستیم.

 

«ربکا تالفسون» در ادامه خاطر نشان کرد: محمد علی پیروان ادیان مختلف را با نوع برخورد خود تحت تاثیر قرار داد و توانست برخی نگاه های منفی نسبت به اسلام و مسلمانان را تغییر دهد.

 

در ادامه یکی از اعضای مرکز اسلامی نور تاکید کرد: نیمی از مشکلاتی که پیروان ادیان مختلف در عصر حاضر با آن مواجه هستند، حاصل سخنانی است که آنان در مورد یکدیگر می گویند و این مشکلات می تواند با ایجاد نشست هایی مشترک که منجر به گفتگو بین آنان شود، برطرف شود.

 

شایان ذکر است این ضیافت بین الادیانی تنها چند روز پس از حمله وحشیانه یک تبعه آمریکایی - افغانی به کلوبی در اورلاندو، برگزار شد و برگزار کنندگان آن، گمان می کردند که با بروز این حادثه تروریستی میهمانان از حضور در این مراسم خودداری خواهند کرد در حالیکه تعداد بیشتری در این ضیافت شرکت کردند که به اعتقاد مسئولین برگزاری این مراسم، از تمایل رهبران و پیروان دیگر ادیان برای سخن گفتن و برطرف نمودن مسالمت آمیز بدفهمی ها نسبت به یکدیگر، حکایت دارد.

مطالب مرتبط:

رئیس جبهه ترکمن های عراق خواستار بیرون راندن عناصر

ویکی‌لیکس افشا کرد؛ ارتباط داماد اردوغان با نفت د

ا

انتقال کارمندان صلیب سرخ به نخستین زندان داعش در ش

قرآن و تمر هندی، تنها خواسته کوچکترین اسیر فلسطینی

حکومت ترکیه بافت قومی کردستان ترکیه را تغییر می د

احتمال فرار داعشی ها به عربستان

شاه اردن: بر "مجتمع" اوقاف قدس قیمومیت دارم

مرگبارترین کشورهای جهان در سال 2016 (نمودار)

احتمال حمله نظامی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز