b_300_300_16777215_10_images_roomaaa.jpg

اساس :گروه داعش در حال دسیسه‌چینی برای انجام حملاتی در لندن و دیگر شهرهای اروپا در طول برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا است.

در همین راستا نیروهای ویژه انگلیسی در یک عملیات مبارزه با تروریسم چندملیتی به منظور آمادگی برای تامین امنیت این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند.

به گزارش روزنامه دیلی‌اکسپرس انگلیس، مقامات اطلاعاتی اروپا پس از استخراج اطلاعات از لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های همراه متعلق به دو متهم حملات تروریستی اخیر اروپا یعنی محمد عبرینی و صلاح عبدالسلام نگران هستند که تروریست‌های داعش در حال برنامه‌ریزی یک «تابستان پر از کشتار» در این قاره باشند.
عبرینی کسی است که گمان برده می‌شود «مرد کلاهپوش» مرتبط با بمب‌گذاری‌های ماه مارس بروکسل باشد که 32 کشته برجای گذاشت. او و عبدالسلام همچنین متهم به دست داشتن در حملات تروریستی نوامبر سال گذشته در پاریس که 130 کشته بر جای گذاشت نیز هستند.
در حالی که قرار است از روز جمعه آینده رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در فرانسه رسما آغاز شود، در روزهای اخیر رزمایشی در شهر «اوستند» بلژیک تحت عنوان عملیات «جریان طوفان 3» که در آن نیروهای ویژه انگلیسی نیز شرکت داشتند، برگزار شد.
در این رزمایش علاوه بر نیروهای ویژه انگلیسی نیروهای ویژه بلژیک و هلند نیز حضور داشته و در عملیاتی یک مرکز خرید را که طبق سناریویی از سوی افراط‌گران تهدید به انفجار شده بود، مورد حمله قرار دادند.
این عملیات‌ها از سوی ناتو برنامه‌ریزی شده و مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس نیز آن را تایید کرده و قرار است با مشارکت بیش از 800 نظامی چند سری از این عملیات‌ها در طول تابستان سال جاری در اروپا برگزار شود.
یک منبع خبری نظامی گفت: در این رزمایش قرار است بر تدارک و آماده‌سازی پاسخ ما به یک حمله تروریستی با در نظر گرفتن برگزاری رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا 2016 تمرکز کنیم.
وی افزود: رقابت‌های یورو 2016 به عنوان یک هدف بالقوه برای حملات تروریستی از سوی داعش در نظر گرفته شده است.
یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اظهار کرد، این عملیات به گونه‌ای تنظیم شده که وقایع اخیر مربوط به حملات پاریس و بروکسل را نیز در نظر بگیرد.
این در حالی است که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند شهرهای پاریس، کلن و مسکو احتمال زیادی برای آنکه در زمان رقابت‌های یورو 2016 هدف حمله قرار بگیرند، دارند. آنها همچنین اظهار نگرانی کردند که حمله‌ای در لندن همزمان با بازی‌های تیم ملی انگلیس در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا رخ دهد.

مطالب مرتبط:

نبود اجماع مسلمانان وفتنه خلافت

پیش بسوی جنگ جهانی چهارم با سنگ و چماق !

افتتاح یک مرکز فرهنگی اسلامی در لهستان

تعطیلی ۱۵۴ شرکت زیارتی در اردن در پی افزایش هزینه

ا

ارتش ترکیه تهدید شد

دستورالعمل‌ جدید دولت اسپانیا برای آموزش اسلام در

حکم نازک کردن ابرو و سیم گذاشتن دردندان از نظر اسل

 

روسیه آمریکا را به مذاکرات صلح سوریه دعوت می کند

پاریس، پایتخت اروپایی با 4 میلیون ساکن مسلمان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز