b_300_300_16777215_10_images_00000000000000000000000.jpg

"سخنگوی سازمان ملل" هفته گذشته در نشستی خبری اعلام کرد: در طول یکسال گذشته بیش از ۱۰ هزار کودک یمنی به دلیل مواجهه با بیماری های پیش پا افتاده و نبود امکانات درمانی و پزکشی لازم، جان خود را از دست داده اند.

 

«استفان دوجاریک» در تشریح این اداعا گفت: ۱۰ هزار کودک زیر پنج سالی که در طول یک سال گذشته در "یمن" فوت شده اند، اغلب به دلیل مواجهه با بیماری هایی همچون تب و اسهال و نیز التهاب ریه بوده است و بمیاری های مذکور از بیماری های قابل درمان و قابل پیشگری است.

 

وی خاطر نشان کرد بیشتر این کودکان، به دلیل نداشتن مراکز درمانی ساده و نیز به طور کلی نبود سیستم های مراقبت پزشکی در شهرهای جنگ زده یمن، فوت شده اند.

 

این مقام ارشد سازمان ملل در ادامه افزود: تقریبا تمام سیستم های مربوط به مراقبت های پزشکی در سرتاسر یمن تخریب شده اند و بیش از ۶۰۰، مرکز درمانی و پزکشی نیز به دلیل نداشتن پشتیبانی مالی و عدم توانایی در تجهیز دارویی و پزشکی مجبور به توقف فعالیت خود شده اند.

 

دوجاریک با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان تاکید کرد: باید راه حل های سریع و عملیاتی در دستور کار قرار گیرد تا این وضعیت نابسامانی که در یمن شاهد آن هستیم، برطرف شود.

 

«اسماعیل ولد شیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن نیز با تایید این کمبود های پزشکی و درمانی یادآور شد: اخبار واصله از شهر های مختلف یمن، حاکی از وجود چنین بحران های انسانی است که مردم بی دفاع این کشور با آن مواجه اند و از این وضعیت در رنج و عذاب می باشند.

 

در ماه مارس نیز یک سازمان غیر دولتی مدعی شد بیش از ۹۰ درصد از کودکان یمنی، نیازمند کمک های اورژانسی و فوری هستند.

 

کشور یمن از حدود یک سال و نیم گذشته، تحت شدیدترین حملات وحشیانه "رژیم آل سعود" قرار دارد و این حملات تاکنون منجر به شهادت و کشته شدن هزاران نفر و تخریب زیربناها و مناطق کلیدی این کشور، همچون بیمارستان ها، مدارس و کارخانجات شده است.

مطالب مرتبط:

راهب هندی مسلمانان کشمیر را تهدید به حمله مسلحانه

خلاصه ای از زندگانی حضرت حاج خلیفه مقصود آخوند یزد

ا

صلیب سرخ به دنبال ایجاد رابطه با داعش

آیا جنگ جهانی سوم از خاورمیانه آغاز خواهد شد ؟

صعود سهام شرکتهای اسلحه‌سازی در پی تهدید نظامی ترا

ضربه شیمیایی آمریکا به داعش

ا

آغاز «هفته وحدت» همزمان با سالروز میلاد پیامبر اسل

مسلمان شدن 37 سرباز کره جنوبی

 

همکاری سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی برای حل ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز