b_300_300_16777215_10_images_aviary_1428419943350.jpg

رئیس دانشگاه کردستان گفت: رشته زبان و ادبیات کُردی در دانشگاه کردستان تاسیس می شود و از مهرماه سال جاری در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.

دکتر فردین اخلاقیان شامگاه دیروز در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه کردستان با بیان اینکه دانشگاه کردستان اساتید و پرسنل آن در زمینه‌های مختلف رشد قابل‌توجهی داشته و دارند اظهار داشت: با اعلام و ابلاغ چارت جدید دانشگاه کردستان در روزهای آخر سال گذشته سعی می شود براساس این چارت، بسیاری از کمبودهای دانشگاه در زمینه نیروی انسانی و کارشناس و هیئت علمی جبران خواهد شد.

دکتر اخلاقیان از تاسیس رشته زبان و ادبیات کُردی در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت: از مهرماه سال جاری در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به غنای زبان و ادبیات کردی و استقبال مردم و جوانان و اهالی فرهنگ از این مهم و همچنین در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با توجه و تاکید «معظم له» که زبان کردی را سرمایه ملی عنوان کردند تدریس زبان و ادبیات کردی در دستور این دانشگاه قرار گرفته است.

او با بیان اینکه مقدمات و اقدامات لازم و اولیه فراهم شده و به امید خدا از ترم مهر ماه سال جاری این مهم تحقق پیدا می کند اذعان داشت: به دلیل پتانسیل ها و توانایی ها و نیروی انسانی کارآمد منطقه و ظرفیت‌های خوبی که در دانشگاه کردستان وجود دارد، تدریس رشته ادبیات و زبان کُردی در این دانشگاه با کیفیت‌تر از سایر دانشگاه‌های جهان خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: باید تلاش کنیم که امسال، سال ارتقای کیفیت علمی در این دانشگاه باشد و علاوه بر پیشرفت در مباحث آموزشی و پژوهشی که از ضروریات و وظایف اصلی دانشگاه‌ است، سعی ما این خواهد بود که پاسخگوی تقاضای روز استان باشیم و با استفاده از متخصصان و کارشناسان دانشگاه مسائل مورد نیاز استان در بخش‌های سیاست، اجتماعی، فرهنگی، آب، کشاورزی و غیره را با تحقیق و پژوهش دنبال کنیم و زمینه توسعه و پیشرفت کشور و به ویژه منطقه را بهتر و بیشتر فراهم کنیم.

منبع: کردپرس

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

مصربا چالشهای تروریستی بی سابقه ای مواجه است

فوتبالیستها به دیدار بی خانمان ها در ایتالیا رفتند

نگارش قرآن کریم به خط حافظ عثمان توسط زندانیان غزه

امامان جمائت انگلیس برای آشنایی با ماهیت داعش به ع

بررسی وضعیت نفوذ"خلافت" درافغانستان

بمباران استان «تعز» یمن توسط جنگنده‌های عربستان