b_300_300_16777215_10_images_aviary_1428419943350.jpg

رئیس دانشگاه کردستان گفت: رشته زبان و ادبیات کُردی در دانشگاه کردستان تاسیس می شود و از مهرماه سال جاری در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.

دکتر فردین اخلاقیان شامگاه دیروز در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه کردستان با بیان اینکه دانشگاه کردستان اساتید و پرسنل آن در زمینه‌های مختلف رشد قابل‌توجهی داشته و دارند اظهار داشت: با اعلام و ابلاغ چارت جدید دانشگاه کردستان در روزهای آخر سال گذشته سعی می شود براساس این چارت، بسیاری از کمبودهای دانشگاه در زمینه نیروی انسانی و کارشناس و هیئت علمی جبران خواهد شد.

دکتر اخلاقیان از تاسیس رشته زبان و ادبیات کُردی در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت: از مهرماه سال جاری در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به غنای زبان و ادبیات کردی و استقبال مردم و جوانان و اهالی فرهنگ از این مهم و همچنین در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با توجه و تاکید «معظم له» که زبان کردی را سرمایه ملی عنوان کردند تدریس زبان و ادبیات کردی در دستور این دانشگاه قرار گرفته است.

او با بیان اینکه مقدمات و اقدامات لازم و اولیه فراهم شده و به امید خدا از ترم مهر ماه سال جاری این مهم تحقق پیدا می کند اذعان داشت: به دلیل پتانسیل ها و توانایی ها و نیروی انسانی کارآمد منطقه و ظرفیت‌های خوبی که در دانشگاه کردستان وجود دارد، تدریس رشته ادبیات و زبان کُردی در این دانشگاه با کیفیت‌تر از سایر دانشگاه‌های جهان خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: باید تلاش کنیم که امسال، سال ارتقای کیفیت علمی در این دانشگاه باشد و علاوه بر پیشرفت در مباحث آموزشی و پژوهشی که از ضروریات و وظایف اصلی دانشگاه‌ است، سعی ما این خواهد بود که پاسخگوی تقاضای روز استان باشیم و با استفاده از متخصصان و کارشناسان دانشگاه مسائل مورد نیاز استان در بخش‌های سیاست، اجتماعی، فرهنگی، آب، کشاورزی و غیره را با تحقیق و پژوهش دنبال کنیم و زمینه توسعه و پیشرفت کشور و به ویژه منطقه را بهتر و بیشتر فراهم کنیم.

منبع: کردپرس

مطالب مرتبط:

ممنوعیت حجاب و ریش گذاشتن برای دانش آموزان تاجیکست

مولانا عبدالحمید درگذشت شیخ جمیل‌الدین مهاجری را ت

پیروزی بارسلونا،درکردستان عراق حادثه آفرید

ریشه های اختلاف و چند دستگی در امت اسلامی

ترکمنان از تفکر افراطی مبرا هستند

روسیه، دلیل تماس با طالبان را ایجاد صلح و امنیت عن

 

هک شدن مغز انسان توسط ارتش آمریکا

دولت روسیه مجازات های اقتصادی ترکیه را تایید کرد

احتمال حمله ترکیه و روسیه به نیروهای کُرد سوریه

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز