b_300_300_16777215_10_images_055558555.jpg

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد نسبت به امنیت جان ساکنان شهر فلوجه در نبرد میان ارتش عراق و تروریست های داعش ابراز نگرانی کرد.

"ویلیام اسپیندلر" سخنگوی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد تاکید کرد که داعش در مقابله با نیروهای نظامی، بسیج مردمی و عشایر عراق، از مردم فلوجه به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.
وی گفت که آمارها حاکی از آن است که داعش چندصد خانواده را در مرکز فلوجه به عنوان سپر انسانی نگه داشته و طی هفته گذشته فقط حدود 3 هزارو700 نفر موفق به خروج از این شهر شده اند.
آریان رومیری دیگر سخنگوی این سازمان نیز گفت: اغلب کسانی که موفق به خروج از فلوجه شده اند در اطراف آن ساکن بوده اند و تحرکات داخل شهر زیر نظر تروریست ها برای ممانعت از خروج مردم فلوجه ادامه دارد.
ارتشبد "عبدالوهاب الساعدی" فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه نیز درباره آخرین تحولات نبرد فلوجه اعلام کرد: نیروهای مشترک عراقی هنوز به مناطق سکونت شهروندان در فلوجه نرسیده اند.
وی تأکید کرد که نیروهای تحت امرش با اهالی فلوجه در تماس هستند و مناطق حضور آنها را می دانند از این رو محور حمله را از جنوب انتخاب کرده اند تا از مناطق تجمع شهروندان که تعدادشان بین 30 تا 50 هزار نفر است، دور باشند.

24/20

 

مطالب مرتبط:

در ده سال گذشته مسلمانان انگلیس دوبرابر رشد جمعیت

هجوم شهروندان قطری به فروشگاه های بزرگ

ماموستا شیخ جلال فاروقی:از گروه های تکفیری بر حذر

شرایط اسفناک مسلمانان میانماری آواره در هند

انفجار در جنوب شرقی ترکیه با 29 کشته و مجروح

آخرین آمار تلفات و قربانیان حمله عربستان به یمن

حدود سه میلیون و 700 هزار جرم و جنایت در فرانسه ثب

ا

تولد شهری برای «نمایش اسلام» از خرابه های شهر «گرو

گزارشی محرمانه انگلیس درباره منبع مالی سازمان های

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز