b_300_300_16777215_10_images_04aa4e17-5155-4025-94ba-1986f3d6d1f1.jpg

دهها تن از اهالی "تگزاس" در مقابل "مرکز اسلامی الدعوة" شهر "هوستون" گرد هم جمع شدند تا حمایت خود را از اسلام و مسلمانان اعلام کنند و به مقابله با تظاهرات ضد اسلامی که همزمان با تجمع آنان برگزار شده بود، بپردازند. 

 

جمعی از مردم ایالت "تگزاس" آمریکا در مقابل "مرکز اسلامی الدعوة" شهر "هوستون" درو هم جمع شدند و به حمایت از اسلام و مسلمانان جامعه آمریکا پرداختند.

 

یکی از تظاهر کنندگان که دانشجوی دکترا در رشته دین شناسی در دانشگاه "رایس" است، در گفتگو با یکی از رسانه های محلی گفت: ما و دوستانمان در اینجا جمع شده ایم تا بگوییم که زندگی مسلمانان دارای اهمیت است و ما همسایگان و دوستان مسلمان خود را دوست می داریم.

 

«راشل اشنایدر» در ادامه با تاکید بر اهمیت وجود ارتباط بین مسلمانان و دیگر شهروندان آمریکایی گفت: اینکه مسلمانان بدانند که طیف زیادی از مردم خواستار حضور آنان در جامعه هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

یکی دیگر از اهداف این تجمع و تظاهرات، مقابله با تظاهرات گروهی بود که خود را "قلب تگزاس" خوانده و به گمان خود به مقابله با پدیده "اسلامی کردن" این ایالت پرداخته بودند.

 

این تظاهرات همزمان با حضور طرفداران اسلام و مسلمانان در مقابل مرکز اسلامی الدعوة و با حضور کمتر از ۱۰ نفر برگزار شد و برخی از شرکت کنندگان در این تجمع نژادپرستانه، به صورت مسلح حاضر شدند.

 

پلیس با حضور در مقابل این مرکز اسلامی، دو گروه تظاهر کننده را به دو سمت مختلف خیابان راهنمایی کرد.

 

این تظاهرات بدون هیچ درگیری و خشونتی به پایان رسید ولی انچه مورد توجه رسانه ها قرار گرفت، تعداد اندک تظاهر کنندگان علیه اسلام و مسلمانان و جمعیت چند برابری تظاهرکنندگان طرفدار اسلام بود.

 

تظاهرات طرفداران اسلام و مسلمانان با جمعیتی حدود ۵۰ نفر برگزار شد، این در حالی بود که جمعیت تظاهرکنندگان مخالف، کمتر از ۱۰ نفر عنوان شد.

 

پیش از این نیز چندین تلاش برای راه اندازی تظاهرات ضد اسلامی در آمریکا صورت گرفته است که هربار، در صورت برگزاری، جمعیت بسیار اندکی در آن حاضر شدند.

مطالب مرتبط:

مولوی گرگیج:همه باید حرمت صحابه را رعایت کنند

ا

بارزانی دیگر رییس اقلیم کردستان عراق نخواهد بود

تشویق تروریست‌ها توسط افغانستان و هند برای حمله به

دنیای اسلام و غفلت از دشمن اصلی

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در جلسه فوق العاده ب

عریقات: انتقال سفارت آمریکا به قدس در منطقه دریای

اعدام در یخچال، روش جدید داعش!

فتوای داعش برای ربودن کودکان غیر مسلمان در اروپا

عناصر داعش در کمین خود گرفتار شدند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز