b_300_300_16777215_10_images_01232566.jpg

سخنگوی کاخ سفید با حمایت از سخنان رییس جمهوری آمریکا در انتقاد تلویحی از اظهارات اسلام ستیزانه دونالد ترامپ گفت: مسلمانان جهان مهمترین متحدان آمریکا در نبرد با داعش محسوب می شوند و این گونه رویکردها موجب فاصله گرفتن و بی اعتمادی آن ها از کشورش خواهد شد.

در کنفرانس خبری روز دوشنبه کاخ سفید، خبرنگاری با اشاره به سخنان روز یکشنبه اوباما مبنی بر انتقاد از رویکردهای زیان آور و لطمه زننده دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان و برخی رهبران این حزب، از جاش ارنست سخنگوی اوباما پرسید که آیا در آینده باید انتظار تکرار این گونه انتقادات رییس جمهوری آمریکا از ترامپ را داشت.
ارنست در پاسخ گفت: هدف اوباما در اظهارات دیروز خود، صرفاً شخص ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در این انتخابات نبوده و بسیاری از نامزدها و شخصیت های جمهوریخهواه این کشور بارها گفته اند که برای اجازه ورود مسلمانان به خاک آمریکا باید آزمون های مذهبی خاصی در مورد آن ها صورت بگیرد.
سخنگوی کاخ سفید افزود: همانطور که او در نطق دیروز خود به آن اشاره کرده، این برخوردها نه تنها با آنچه که او 'ارزش های آمریکایی' خواند مغایرت دارد، بلکه رویکردها و استراتژی هایی را که این کشور برای مقابله و نابود کردن داعش در پیش گرفته را به مخاطره خواهد انداخت.
وی ادامه داد: پیشنهاداتی نظیر طرح جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک این کشور، بویژه امنیت ملی آمریکا را با خطراتی جدی روبرو خواهد کرد و همه تلاش هایی که این کشور برای جلب اعتماد و ایجاد هماهنگی میان مسلمانان جهان در مقابله با داعش بکار برده را عقیم خواهد گذاشت.
ارنست تأکید کرد که مسلمانان جهان مهمترین متحدان آمریکا برای مقابله با این گروه تروریستی محسوب می شوند و رویکرد هایی نظیر آنچه که ترامپ پیش گرفته، موجب بیگانه کردن آن ها و بی اعتمادی به آمریکا خواهد شد.

24/360

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

انتقال یهودیان از اتیوپی به فلسطین اشغالی

گروه های تکفیری هیچ شباهتی به اهل سنت ندارند

 

آرامگاه «حجر بن عدی» در سوریه بازسازی شد

ق

داعش به دنبال ترور کودک ۶ ساله ناشنوا

ب

قطع روابط تجاری و پروازی سعودی با ایران

درس دینی اجباری نیست !

ا

آخرین اخبار