b_300_300_16777215_10_images_546546.jpg

 رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر لزوم حفظ شأن و ثبات دولت بر حق نمانیدگان برای اظهار نظر مسالمت آمیز نیز تأکید و خاطرنشان کرد که حمایت منطقه ای و بین المللی از عراق مستلزم وحدت داخلی و ثبات سیاسی آن است.

فؤاد معصوم در گفت و گوی تلویزیونی خود ضمن تشکر از معترضان و تحصن کنندگانی که با پایبندی به اصول آزادی بیان، به خیابان ها و میادین شهر آمدند و بهبود خدمات، اجرای اصلاحات و پیگرد و مجازات مفسدان را خواستار شدند؛ گفت که دست آنها را می فشرد و از خواسته هایشان حمایت می کند.
وی تاکید کرد، همگان از جمله نمایندگان پارلمان که نماینده مردم در قوه قانونگذاری و نظارت هستند آزادی کامل دارند تا نظر و موضع خود را به طور مسالمت آمیز و مسؤولانه و بدون هر گونه فشار و اجبار اعلام کنند.
معصوم افزود: مسؤولیت اصلی پارلمان حمایت از دمکراسی وتحکیم آن است و وظیفۀ نمایندگان نیز حمایت از اتحاد ملی بر اساس قانون اساسی و حفظ نشاط سیاسی و فعالیت های دمکراتیک است بدو ن آن که در این شرایط دشوار به بیراهه بروند.
رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر لزوم حفظ هیبت و ثبات دولت ابراز امیدواری کرد همه نمایندگان و گروه های سیاسی این موضوع را کاملا مسؤولانه رعایت کنند.

وی گفت: همه ما در اردوگاه دولت هستیم و قانون به رفتار ما نظم و هماهنگی می دهد.
معصوم اظهار داشت: عراق در حال حاضر مرکز جهان برای مبارزه با تروریسم است و به نیابت از جامعه جهانی و در شرایطی بسیار سخت برای آزادی می جنگد و ما امروز به شدت به حمایت جامعه جهانی از خودمان در این جنگ مقدس نیاز داریم همان طور که به حمایت های بین المللی و منطقه ای برای حفظ و تحکیم پیروزی هایمان و ساختن زندگی اقتصادی و اجتماعی و عبور از شرایط بحرانی مالی نیازمندیم.
فؤاد معصوم تأکید کرد حمایت بین المللی و منطقه ای از ما مستلزم وحدت ملی و ثبات سیاسی و ادامۀ فرایند دمکراسی طبق قانون اساسی است تا بتوانیم اعتماد کشورهای دوست و برادر و نیز مؤسسات بین المللی مانند بانک جهانی و صندوق جهانی پول را جلب کنیم.

24/216

مطالب مرتبط:

کشف شهری به نام « جن » در ترکیه /تصاویر

وزیر دفاع آمریکا : رهبر داعش زنده است

هشدار آمریکا در مورد سفر به اروپا

ا

ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان افغان را امریکایی

ا

امام جمعه اهل سنت مسجد مکی : انس با قرآن، سرآغاز

شهروندان خارجی اجازه راه اندازی شبکه تلویزیونی در

تشکیل ناتوی عربی توسط کشورهای حوزه خلیج فارس

حضور آگاهانه در داستان های قرآنی

اعترافات خبرنگار داعش منتشر شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز