b_300_300_16777215_10_images_ghadooli.jpg

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی تعدادی از فرماندهان گروه موسوم به داعش از جمله نفر دوم این گروه را کشته‌اند.

به گزارش بی بی سی، به گفته مقامات آمریکایی، عبدالرحمان مصطفی القادولی اهل عراق و معروف به "حاجیش ایمان" در ماه جاری میلادی در یورش نیروهای ویژه آمریکایی در سوریه کشته شده است.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا بیانیه‌ای درباره عملیات یورش و مرگ این تروریست ارائه داده است.آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی درباره این فرد هفت میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.مقامات وزارت دفاع گفتند که نیروهای ویژه آمریکایی روز پنجشنبه صبح با هلی‌کوپتر در سوریه فرود آمدند.آنها سپس در انتظار قادولی کمین کردند و هنگامی که خودروی حامل او از کنارشان رد شد موفق شدند آن را متوقف کنند.
به گفته مقامات، نیروهای ویژه تلاش کردند او را زنده بازداشت کنند اما وضعیت به سرعت بحرانی شد و این تروریست و همراهانش در خودرو کشته شدند.
عبدالرحمان مصطفی القادولی از اقلیت‌های ترکمان عراق بود که در موصل در شمال شرق این کشور به دنیا آمده بود. تاریخ تولد او یا ۱۹۵۷ یا ۱۹۵۹ میلادی بوده است.
او از سال ۲۰۰۴ به شبکه القاعده تحت رهبری ابو مصعب الزرقاوی که او نیز به دست نیروهای آمریکایی کشته شده پیوست. او از سال ۲۰۱۴ به داعش پیوست.
عبدالرحمن مصطفی القادولی در شبکه القاعده به عنوان معاون زررقاوی خدمت می‌کرد.او پس از آزادی از زندانی در عراق در سال ۲۰۱۲ به نیروهای داعش پیوست.
سال گذشته بعضی از منابع او را 'ابو علا العفری' معرفی کرده بودند، فردی که گفته می‌شود به طور موقت، در دوره‌ای که ادعا شد ابوبکر بغدادی، رهبر داعش، طی حملات هوایی زخمی شده، هدایت داعش را بر عهده گرفت.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

شناگر پناهجوی سوری سفیر سازمان ملل شد

کسری بودجه شدید کویت درپی کاهش بهای نفت

ا

داعش شهر تاریخی نمرود را تخریب کرد

داعش همه مسلمانها را کافر اعلام کرد

 

زنان عربستانی هم شاید بتوانند رانندگی کنند

حمایت ۱۳ ایالت آمریکا از دستور ممنوعیت ورود مسلمان