b_300_300_16777215_10_images_pic1_07.jpgاساس:نوجوانی 17 ساله , ساکن شهر استانبول در ترکیه که حدود 10 ماه قبل بطور اسرارانگیزی مفقود شده بود و والدین او مفقود شدنش را به پلیس اعلام کرده بودند.

 

در تحقیقات پلیس , مشخص گردید که این نوجوان که نامش فاش نشده , به سوریه رفته است و نام او به لیست افرادی که به مناطق درگیری داعش در سوریه رفته اند افزوده شد..پلیس ترکیه که پیگیر پرونده بود متوجه گردید که او یک ماه قبل به استانبول بازگشته است.

این نوجوان طی عملیات پلیس دستگیر شد.در بازجوییهای پلیس , این نوجوان اعتراف نمود که توسط شخصی به نام خلیل فریب داده شده و به سوریه برده شده است.او همچنین اعتراف کرد که در سوریه به گروه تروریستی داعش پیوسته و در آنجا , ساخت بمب و حمله انتحاری را آموزش دیده است.وی همچنین گفت که در مورد نحوه منفجر کردن بمبهای همراه خود در موقع حمله انتحاری آموزش کاملی به او داده شده است.

بنا به گفته این نوجوان , گروه تروریستی داعش کسانی را به عنوان عامل حمله انتحاری برمی گزیند که دارای سوء سابقه نیستند.

پلیس ترکیه اکنون در تعقیب شخصی به نام خلیل است که این نوجوان را فریب داده و به سوریه برده است. خانواده خلیل نیز با مراجعه به اداره پلیس , اعلام کرده اند که خلیل مفقود شده است.

پلیس ترکیه در سال 2015 میلادی , 451 نفر را که بعنوان مفقودی اعلام شده و به صف داعش در سوریه پیوسته بودند را مورد شناسایی قرار داد.این رقم در سال 2014 برابر با 727 نفر بوده است.

25/42

منبع خبر

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

مفتی سوریه: با الجزایر در یک سنگر هستیم

آیا سوریه نقطه شروع جنگ جهانی سوم خواهد شد؟

تفرقه و اختلاف در میان مردم

 

صلاح الدین دمیرتاش و عبدالله زیدان دست به اعتصاب

ا

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سلامتی کامل به‌سر

جوان فلسطینی دو نظامی صهیونیست را زیر گرفت

آخرین اخبار