b_300_300_16777215_10_images_pdf_393.jpg

اهالی ناحیه "تازه خورماتو" از توابع "طوز خورماتو" واقع در جنوب کرکوک پس از حمله گروه تروریستی "داعش" به آنان با موشک های حاوی گاز سمی دچار ترس و وحشت شده و از منطقه گریختند.

به نقل از کارشناسان حاکیست که گاز اعصاب، خردل و کلر سمی در موشک های شلیک شده از سوی تروریست های داعش وجود داشته که به همین دلیل شمار مصدومان که کودکان و سالمندان هستند به 200 نفر رسیده است.  
اغما، استفراغ، تهوع، ریزش اشک و همچنین سوزش چشم از عوارضی است که در اکثر کودکان و سالمندان این ناحیه که هدف 30 فروند موشک دست ساز داعش قرار گرفته، مشاهده شده است.
موشک های مزبور از شهر "البشیر" که از دو سال قبل تا زمان حاضر در اشغال داعش است، شلیک شد.
"سمیره محمد" پزشک اورژانس بیمارستان تازه خورماتو به شبکه خبری "العالم" گفت، بیشتر از 99 درصد مصدومان با تنگی نفس، خشکی چشم و نایژه های ریه مواجهند.
کارشناسان اعزامی به منطقه گفتند نشانه های گسترده ای دال بر وجود گاز خردل و گاز کلر در موشک های شلیک شده به ناحیه وجود دارد و به همین دلیل توصیه هایی به مردم شده است که باید در آینده آن را به کار بندند.
"عادل کهیه" مدیر ناحیه نیز گفت، نمونه برداری انجام و با دستگاه آزمایش شده که نشانه دهنده وجود مواد سمی مانند گاز "اچ دی" معروف به گاز اعصاب یا خردل است.
"حیدر الکربلایی" کارشناس سلاح شیمیایی گفت، حضور ما با برگزاری کلاس هایی برای آگاه نمودن نیروهای بسیج مردمی و مردم شهر همراه خواهد بود تا انشاءالله به آنان اطمینان دهیم.
بسیاری از خانواده ها وسایل خود را برای ترک منطقه تا آزادی منطقه البشیر که از آن هدف قرار گرفته اند، جمع کرده و بازارها و مغازه ها تعطیل شده است.
کرکوک در ۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد قرار گرفته و طبق آمار سال ۲۰۰۹ جمعیت آن  805 هزار و 878 نفر بوده‌ است.

مطالب مرتبط:

دبیرکل جدید سازمان ملل سوگند یاد کرد

ا

ورود هواپیمای حامل پیکر جان باختگان منا به تهران

استفاده از دستبندهای هوشمند برای حجاج غیر عربستانی

پیام تشکر مجتمع دینی بستک به مناسبت اتمام برنامه ی

داعش از دید کاربران عرب فضای مجازی

حزب بارزانی، حزب طالبانی را به عقب نشینی نظامی مته

تقسیم اقلیم کردستان به دو بخش خط قرمز است

ا

نظرسنجی جدید نشان داد نیمی از آمریکایی‌ها به موفقی

اعلام حکومت نظامی در «دیاربکر» ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز