b_300_300_16777215_10_images_video_256.jpg

امام جمعه اهل سنت قروه گفت: جریان تکفیری یک جریان صهیونیستی است که نفرت و انزجار اهل سنت را برانگیخته است.

به گزارش کُردتودی، ماموستا ملاهاشم نوری در دیدار چهره به چهره طلاب و روحانیون و علمای اهل سنت شهرستان قروه که پیش از ظهر امروز در ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان و با هدف مقابله با جریان های تکفیری برگزار شد اظهار داشت: جریان تکفیری و تفکر سلفیت با تمام قدرت خود وحدت مسلمانان را نشانه گرفته است و به دنبال نابودی اسلام است.
وی افزود: امروز در کشورهای همسایه ما جریان های تکفیری امنیت و آرامش مردم را سلب کرده اند و جوانان را با تبلیغ های دروغین به سمت خود سوق می دهند.
امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: تکفیری ها آیات قرآنی را که برای کفار و مشرکین نازل شده است به مسلمانان تعمیم می دهند و اینچنین اقدام به خونریزی مسلمانان می نمایند و اسلام را مربوط به خود می دانند.
وی بیان داشت: جریان های تکفیری با عناوین متفاوتی چون خوارج، وهابیت، سلفیت، داعش، بوکوحرام و القاعده در طول تاریخ خود را نشان داده اند و شاید در آینده نیز با نام هایی دیگر و در لباس هایی دیگر توسط استکبار باز هم ایجاد شوند.
نوری تصریح کرد: امروزه داعشی ها در نهایت قساوت قلب مسلمانان را به خاک و خون می کشند و خوی وحشی گری خود را نشان می دهند.
خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه ادامه داد: ما باید با روشنگری برای مردم در برابر دشمنان اسلام و مسلمین ایستادگی کنیم و اسلام ناب محمدی (ص) را به معنای واقعی برای همگان نمایان سازیم.
وی افزود: جریانات تکفیری دست پرورده استکبار جهانی و به دنبال مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) هستند.
امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: با برگزاری جلساتی اینچنین و بررسی راهکارهای مقابله با جریانات تکفیری می توان در برابر اینچنین توطئه هایی ایستاد.
نوری بیان داشت: امروز دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و دوگانگی میان مسلمانان است که مقابله با آن هوشیاری روحانیون و علما را می طلبد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

پیدا شدن جسد یک سرکرده داعش در لبنان

فرار داعشی‌ها به دلیل کاهش دستمزد!

یونسکو خواستار توقف پروژه های مخرب اسرائیل در مسجد

دردسرهای انتخاب نام داعش برای وایرلس یک جوان فرانس

جهان اسلام و گرفتاری در درگیریهای داخلی

اهل سنت و کارکرد وارونه برخی از رسانه ها

ا

آخرین اخبار