b_300_300_16777215_10_images_audio_144.jpg

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان با اشاره به اینکه مسکو برای رفع‌ تحریم‌ها علیه طالبان انعطاف‌پذیر است، ۳ شرط اساسی را برای عملی شدن این موضوع مطرح کرد.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفته است که مسکو برای رفع تحریم‌ها علیه طالبان انعطاف پذیر است اما این موضوع در شورای امنیت ملل متحد مطرح نیست.
«ضمیر کابلوف» نماینده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با خبرگزاری اینترفاکس گفت: انعطاف پذیری ما به انعطاف پذیری طالبان وابسته است، آیا آن‌ها حاضر هستند که از جنگ به مذاکرات سیاسی روی آورند؟
همچنین ضمیر کابلوف گفت: حذف نام طالبان از لیست سیاه ملل متحد برای آغاز مذاکرات صلح مستلزم آن است که آنها اسلحه‌های خود را به زمین گذاشته، به طور کامل از شبکه تروریستی القاعده جدا شوند و قانون اساسی افغانستان را به رسمیت بشناسند.
وی افزود: این کار به زودی انجام نمی‌گیرد و ما بر رفتار طالبان نظارت می‌کنیم هرگاه به این نتیجه برسیم که آنها در راستای صلح حرکت می‌کنند، درباره این موضوع بحث می‌کنیم.
کابلوف خاطرنشان کرد: با این حال راه طولانی در پیش است.
«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان پیش از این گفته بود که این گروه پیش از هرگونه گفت‌وگوی رسمی، خواهان حذف نام اعضایش از فهرست سیاه سازمان ملل متحد و ایالات متحده است.

مطالب مرتبط:

کشیک دموکراسی مردم ترکیه در واکنش به شایعه کودتا

نواز شریف معبد مهم هندوها را پس از بازسازی افتتاح

میزان زکات فطریه اهل سنت اعلام شد

شیخ التفسیرمولانا گرگیج در خطبه های جمعه شهرستان گ

سرخوردگی و نتایج معکوس ان در جوامع اهل سنت (بازنشر

ترکیه بیش از هزار نفر را به اتهام حمایت از گولن ب

اعتراض سوریه به عملیات نظامی ترکیه در این کشور

روابط آمریکا و ترکیه تیره تر می شود

آخوند جاور:تلاش های تفرقه افکنانه در وحدت ملت ما ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز