b_300_300_16777215_10_images_audio_141.jpg

یک دختر مسلمان در آمریکا روزی را به شب نمی‌رساند که در آن از او سؤال نشود که داشتن حجاب در ایالتی مانند کانزاس چه حسی دارد‌؛ اما او به این سؤالات پاسخ می‌دهد.

به نقل از پایگاه خبری «Express Tribune»؛ «مایرا سلیم»، جوان ۲۱ ساله، هر روز خانه‌اش را در حالی ترک می‌کند که می‌داند با چه سؤالاتی مواجه خواهد شد.
آیا با حجاب می‌خوابی؟ آیا اجازه داری حجابت را هرگز برداری؟ با و جود حجاب صدای مرا می‌شنوی؟ این‌ها سؤالاتی است که از مایرا پرسیده می‌شود و او با وجود اینکه دلش می‌خواهد بگوید که این چه سؤال‌هایی است، خود را کنترل می‌کند و به آن‌ها در مورد دینش و دلیل حجابش می‌گوید.او که در دو سالگی به همراه خانواده‌اش از پاکستان آمده و در کانزاس زندگی می‌کند، معتقد است: اکثر آمریکایی‌ها حتی فاقد اطلاعات مقدماتی در مورد اسلام هستند.
اولین تجربه او از این مسئله زمانی بود که یک زن پشت چراغ راهنمایی و رانندگی شیشه اتومبیلش را پایین داد و فریاد کشید که به کشور خودت برگرد.مایرا سلیم که رئیس انجمن دانشجویان مسلمان در دانشگاه ایالتی ویچیتا در شهر کانزاس است، ناامید نمی‌شود و به دنبال راه‌هایی برای بهتر کردن فضا برای خود و دیگر شهروندان مسلمان است.
او بجی(نشان و آرم سینه) طراحی کرده که روی آن نوشته شده «من مسلمانم، از من سؤال کنید» و با نصب آن به لباس خود مردم را به پرسیدن سؤالاتشان دعوت می‌کند.البته مایرا می‌گوید که انجام این کارها کافی نیست و هرچقدر هم که توضیح دهید که مسلمانان از داعش و ایدئولوژی آن‌ها بیزار هستند، باز هم قانع نمی‌شوند.
با این حال او به تلاش‌های خود برای از بین بردن تصورات نادرست از طریق تعامل دوستانه ادامه می‌دهد.او با به یاد آوردن سالگرد حادثه سپتامبر به عنوان سخت‌ترین روزهای یک مسلمان در آمریکا، گفت: به هر برنامه‌ای که ممکن بود می‌رفتم تا ماجرا را از دیدگاه مسلمانان نیز شرح دهم.
مایرا سلیم می‌گوید: آرزو داشتم که مردم در این سال‌ها متوجه حقیقت می‌شدند.
او می‌افزاید: من یادگرفته‌ام که برای اینکه بتوانم زندگی کنم نباید بگذارم که هراس‌‌های دیگران زندگی مرا تعریف کند.

مطالب مرتبط:

افزایش گرایش مردم اسکاتلند به اسلام

مولوی مقدسی :گروه های افراطی به ظاهر دینی پیاده سو

داعش رفت و آمد در موصل را محدود کرد

مرگِ دومین پسرِ پادشاه عربستان

کمک بشردوستانه مسجد «الایمان» کانادا به نفع مردم ج

کمک بشردوستانه «آنجلینا جولی» برای دختران افغانی +

آینده داعش در ترکیه

تدابیر شدید امنیتی در کاردیف/ حضور ناتو در فینال ل

دوبی، میزبان 21 دوره مسابقه بین المللی قرآن در ماه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز