b_300_300_16777215_10_images_CYMERA_20150308_110134.jpg

صد‌ها تن از اعضای جبهه آزادیبخش اسلامی مورو روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات فیلیپین برای شرکت در انتخابات مجالس محلی و ملی اعلام حضور کردند.

«فون الحق» سخنگوی این جبهه که بیش از ۱۰ هزار عضو دارد، اعلام کرد که رهبران این گروه از اعضای خود خواستند برای کاهش تنش با دولت مرکزی، خود را برای شرکت در انتخابات سراسری فیلیپین آماده کنند.

وی افزود: به همین منظور صد‌ها تن از اعضای این گروه با در آوردن لباس چریکی، برای اثبات وفاداری خود به قرارداد صلح سال ۲۰۱۴ با دولت، با در دست داشتن کارت شناسایی عکس دار به دفا‌تر کمیسیون ملی انتخابات کشور مراجعه کرده تا به عنوان رای دهنده دور بعدی انتخابات مجالس محلی و ملی کشور شرکت کنند.

براساس این گزارش، اعضای جبهه آزادیبخش اسلامی مورو به ویژه در جنوب فیلیپین با مراجعه به اداره‌های ثبت و عکس دار کردن کارت‌های شناسایی خود، مراحل احراز هویت برای شرکت در این انتخابات را نیز طی کردند.

سخنگوی این جنبش با اعلام اینکه بسیاری از این افراد برای نخستین بار در انتخابات سراسری کشورشان شرکت می‌کنند، افزود: مسلمانان به رغم اختلافشان با دولت همچنین بسیار مشتاق هستند تا با سازوکارهای قانونی به خواسته‌های خود دست یابند.

این گروه با امضای قرارداد صلح در سال ۲۰۱۴ با دولت مرکزی، علاوه بر اینکه به درگیری‌ها با دولت که تاکنون منجر به مرگ ۱۲۰ هزار تن و آواره شدن ۴۵ هزار تن دیگر شد خاتمه دادند بلکه از «بنیگنو آکینو» رئیس جمهوری کشورشان نیز تعهد گرفتند تا منطقه خود مختار مسلمانان در جنوب کشور را نیز به رسمیت بشناسد.

«ری سامالیپائو» رئیس دفتر منطقه‌ای کمیسون انتخابات فیلیپین نیز به فرانس پرس گفت که از صبح دیروز یک هزار ۵۰۰ تن از این گروه موفق شدند برای انتخابات مجالس ملی و محلی نام نویسی کنند و پیش بینی می‌شود طی چند روز آینده اغلب اعضای آن برای آشتی با دولت پای صندوقهای رای بیایند

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

اسارت یک افسر اطلاعاتی روسیه به دست داعش

ا

عالم افغان:نباید به کفار فرصت فتنه افکنی داد

افشاگری جان پرکینز ، اقتصاددان آمریکایی

افتتاح خانه ویژه زنان مسلمان بی‌سرپرست در «بوستون»

کشیش بریتانیایی خواستار حمایت از مسلمانان شد

حجاب فقط مخصوص بانوان نیست !