b_300_300_16777215_10_images_000000000000000000000000.jpg

مدیر بخش خاورمیانه و خاور نزدیک کمیته بین المللی صلیب سرخ از وخامت اوضاع انسانی در سوریه همزمان با نزدیک شدن به فصل زمستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی کمیته بین المللی صلیب سرخ، در حالی که دمای هوا به زیر صفر کاهش می یابد، صدها هزار نفر در سوریه برای زنده ماندن با تکیه بر ابتدایی ترین منابع دست و پا می زنند.
جنگ 5 ساله در سوریه بخش اعظم زیرساخت های این کشور را ویران کرده یا خسارات جدی به آن وارد ساخته است.
در همین حال، «رابرت ماردینی» مدیر بخش خاورمیانه و خاور نزدیک کمیته بین المللی صلیب سرخ اوضاع انسانی در سوریه را اسف بار توصیف کرد، وضعیتی که روز به روز بدتر می شود.
وی گفت: مردم سوریه زمستان سختی را پیش رو دارند، در حالی که از منابع بسیار اندکی برخوردار هستند.
وی افزود: نظر به اینکه شرایط موجود کم از وضعیت بحرانی ندارد، ما آزادی عمل بیشتری می خواهیم تا کمک ها به دست آسیب پذیرترین افراد برسد.
بیش از 12 میلیون سوری از جمله 5 میلیون و نیم کودک به کمک های فوری انسانی نیاز دارند.
ماردینی گفت: بسیاری از آوارگان در کشورهای همسایه همچون اردن و لبنان در شرایط بسیار سختی به سر می برند و با کاهش دمای هوا برای گرم کردن خود تلاش می کنند.
کمیته بین المللی صلیب سرخ برای کمک به مردم سوریه تمهیداتی را اتخاذ کرده که از جمله آن توزیع لباس گرم برای 300 هزار کودک بوده است.
همچنین این نهاد با کمک سازمان هلال احمر سوریه از آغاز سال جاری تاکنون برای بیش از 7 میلیون نفر در این کشور غذا تهیه کرده است و 15 میلیون نفر نیز از طرح های آبرسانی در کل کشور بهره مند شده اند.
سوریه با حدود 8 میلیون آواره داخلی، بالاترین شمار آوارگان در جهان را داراست به طوری که این تعداد، نزدیک به نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای اش از حدود یک سال پیش به بهانه مبارزه با داعش، با تشکیل ائتلافی، اقدام به حمله هوایی به سوریه و عراق کرده اند، اما این حملات نه تنها نتیجه بخش نبوده است، بلکه گروه های تروریستی به ویژه داعش در سوریه و عراق نیز قوی تر شده اند.

مطالب مرتبط:

مرد مستِ روس در یک مهمانی ۹ نفر را به قتل رساند

انتفاضه قدس نتانیاهو را سردرگم کرد

تذهیب قرآن به ۱۱۴ شکل توسط هنرمند لبنانی

پشت پردۀ تغییر موضع‌ آمریکا در سوریه

افزایش 89 درصدی جنایات علیه مسلمانان در امریکا

کشف اسناد قوانین داعش درباره زنان

داود اوغلو: ایران مخزنی کشف نشده برای دنیاست

تلاش شهروند آمریکایی برای پیوستن به داعش

 

تهدید افسر اسرائیلی به اشغال مجدد جنوب لبنان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز