b_300_300_16777215_10_images_000034.jpg

سازمان عربی حقوق بشر طی هشداری درباره اقدام رژیم اشغالگر قدس، از سرقت اعضای پیکرهای شهدای فلسطینی ابراز نگرانی کرد.

"سازمان عربی حقوق بشر" که مقر آن در لندن است، امروز (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که نظامیان صهیونیست همچنان اجساد 33 شهید از شهدای انتفاضه قدس را در اختیار خود دارند.
بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی سیاست مجازات فلسطینی ها را ادامه می دهد و مقام های صهیونیست از اول اکتبر گذشته، 51 پیکر از اجساد شهدای فلسطینی از جمله 13 کودک و 5 زن فلسطینی را که به تلاش برای اجرای عملیات ضد اسرائیلی متهم کرده اند، در نزد خود نگاه داشته اند.
این سازمان حقوقی اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی 18 مورد از این اجساد را به فلسطینی ها تحویل داده اند و 33 جسد دیگر را در اقدامی سیاسی و غیرقابل توجیه نزد خود نگاه داشته اند.
سازمان عربی حقوق بشر خواهان اعمال فشار اروپا و سازمان ملل بر رژیم اشغالگر قدس به منظور آزادی پیکرهای 33 شهید فلسطینی شده است.
این سازمان اعلام کرد که با ارسال نامه هایی برای "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل و "فدریکا موگرینی" مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، دخالت آنان را برای توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی خواستار شده است.
سازمان عربی حقوق بشر تاکید کرده که بازداشت اجساد فلسطینی ها، سیاستی هدفمند است که مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل از مدت ها پیش آن را در پیش گرفته اند و این رویکرد به منزله نقض توافق های ژنو است که در چنین شرایطی، تحویل اجساد را برای دفن آن ها بر اساس اصول و دستورات دین صاحبان اجساد لازم می داند.
بنا بر اعلام سازمان عربی حقوق بشر، رژیم اشغالگر قدس، پیکرهای شهدای فلسطینی وعرب را در "مقبره های شماره دار" نگاه می دارد و این مقبره ها، مقبره هایی بسته نظامی هستند که بر روی قبرهای آن به جای اسامی شهدای فلسطین، شماره هایی در نظر گرفته شده و ورود به این مقبره چه از سوی نزدیکان صاحبان قبرها یا نمایندگان موسسات حقوق بشر ممنوع است و هیچ اطلاعاتی درباره صاحبان این قبرها منتشر نمی شود.
بنا به اعلام موسسات و مراکز حقوق بشری که برخی از آن ها به این مقبره ها راه یافته اند و از دور موفق شده اند که این قبرها را مشاهده کنند، مقامات نظامی صهیونیست، شهدای فلسطینی را بدون رعایت اصول دینی مربوط به کفن و دفن، دفن می کنند و عمق قبر از 50 سانتیمتر تجاوز نمی کند و این قبر با خاک سطحی پوشیده شده است، به طوری که با وزش باد، خاک به کنار می رود و پیکرها مشخص می شود و حیوانات وحشی می توانند به اجساد دست یابند.
به گزارش سازمان عربی حقوق بشر، نگهداری این اجساد در چنین مقبره هایی، سوالات زیادی را درباره علت تحویل ندادن اجساد به خانواده هایشان پس از شهادت، در اذهان ایجاد می کند.
این درحالیست که گزارش های بسیاری درباره سرقت اعضای پیکرهای شهدای فلسطینی و استفاده از آنان برای اعضای بدن اسرائیلی هایی که به کاشت اعضای بدن نیاز دارند، منتشر شده است.
این سازمان با اشاره به اظهارات سابق یک پروفسور صهیونیست متخصص در علم انسان شناسی به نام "مئيرا فايس"، اعلام کرده که مقامات رژیم صهیونیستی به موجب یک دستور نظامی به سرقت اعضای بدن شهدای فلسطینی که درجریان دو انتفاضه قبلی شهید شده بودند، اقدام کرده بودند.
بر اساس این گزارش، این عملیات در مرکز پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی معروف به "أبو كبير" صورت می گیرد که در آن میان اجساد یهودیان و فلسطینی ها تمییز قائل می شوند.
در شرایطی که جدا کردن اعضای بدن از اجساد یهودیان بر اساس تعالیم دین یهود، ممنوع است، اعضای پیکرهای شهدای فلسطینی بدون اطلاع خانواده های آنان از سوی صهیونیست ها سرقت می شود.
این سازمان از طرف ها و مسئولان ذیربط در تشکیلات خودگردان فلسطین نیز خواست که پیکرهای شهدای فلسطینی را در صورت تحویل از سوی مقامات رژیم صهیونیستی، بر اساس راه های علمی قبل از تشییع معاینه کنند.

مطالب مرتبط:

قسم از لحاظ احکام

یلدریم: ترکیه 3000 عضو داعش را به هلاکت رسانده است

پیام تسلیت مولانا عبدالحمید به مناسبت شهادت مولوی

حاکمان عرب چه تحصیلاتی را کسب کرده اند؟

رئیس اف بی آی خبر اخراجش را از تلویزیون شنید!!

اردوغان : از ترک های مقیم آلمان خواست تا در انتخاب

تصاویر ترور یک افسر امنیت سیاسی در المنصوره یمن تو

آسیب های شبکه های مدعی اهل سنت

داعش بیماران موصل را از بیمارستان ها خارج کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز