b_300_300_16777215_10_images_00000007.jpg

یک گروه تروریستی موسوم به ابوسیاف در فیلیپین گروگان مالزیایی خود را به روش داعشی ها سربرید.

"نجیب رزاق" نخست وزیر مالزی امروز( چهارشنبه) در حساب رسمی خود در شبکه ارتباط اجتماعی فیس بوک نوشت: من، دولت و تمام شهروندان مالزیایی دچار شوک شدیم و ضمن احساس انزجار از قتل شهروندمان، این اقدام را با شدیدترین لحن محکوم می کنیم.
به نوشته سایت "روسیا الیوم"، نخست وزیر مالزی از مقام های فلیپین خواست تا با اتخاذ تدابیری ضد عاملان این اقدام وحشیانه ، دادگاهی شدن آنها را تضمین کنند.
به گفته یک مسئول نظامی فیلپینی، گروه موسوم به ابوسیاف در جنوب فیلیپین یک مهندس مالزیایی به نام برنارد جین تید فین(39ساله) را روز سه شنبه پس از 6 ماه بازداشت، اعدام کردند.
" ابوسیاف" ، تید فین را به همراه ثین نیوک فون صاحب یک رستوران مالزیایی در 14 ماه می گذشته از شهر سانداکان ربوده بود؛ ثین پس از پرداخت 30 میلیون بیسو(حدود 638 هزار دلار) به عنوان فدیه، آزاد شد.
گروه ابوسیاف که با سازمان تروریستی القاعده در ارتباط است، مسئولیت اغلب حملات خونین در فیلیپین را به عهده دارد و این علاوه بر ربودن گروگان های خارجی برای گرفتن فدیه است.
ربودن سه شهروند نروژی، کاندایی و فیلیپینی و تقاضای 21 میلیون دلار برای آزادی آنان ، بخشی از فعالیت های تروریستی ابوسیاف از سپتامبر سالجاری است.
یک گروه مسلح فیلیپینی مهرماه امسال با انتشار تصاویری از بیعت خود با ابوبکر البغدادی رهبر داعش خبر داد  که برخی منابع این گروه را وابسته به تروریستهای ابوسیاف معرفی کردند.
گروه ابوسياف ادعا می کند که براى دستيابى به استقلال در جنوب فيليپين می جنگد، ولى عملکرد آن بيشتر به آدم‌ربائى و اخذ پول در برابر آزادى گرگان‌ها محدود بوده است.
پيشينه اين گروه نشان مى‌دهد که در سال ۱۹۹۱ ميلادى تحت رهبرى فردى به نام عبدالرجاء ابوبکر جنجلاني از جبهه آزادى‌بخش ملى مورو منشعب شده است.

مطالب مرتبط:

آغاز مذاکرات محرمانه ترکیه و اسرائیل

 

واکنش دیرهنگام آنگ‌سان‌سوچی به کشتار مسلمانان روه

۱۹ زن کرد توسط داعش زنده‌ سوزانده‌ شدند

ساخت لباس نظامی برای مقابله با داعش

اسلام و گسترش دین باشمشیر!

بازدید رهبران جمهوری‌خواه از مسجد ویرجینیا بعد از

ا

خبرگزاری اسپوتنیک از احتمال کشته شدن رهبر داعش خبر

اقدام نیروهای پیشمرگ به تقویت خطوط دفاعی خود در ا

نابودی تکفیریهای داعش در عراق نزدیک است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز