b_300_300_16777215_10_images_5001.jpg

تارنما و بازی موجود در آن در حقیقت با انگیزه ایجاد تردید در مخاطب در مورد اسلام و مسلمانان راه‌اندازی و طراحی شده است.

نهادهای اسلامی و مؤسسات مدافع حقوق بشر در آمریکا از راه‌اندازی تارنمای مقابله با افراط‌گرایی توسط پلیس فدرال این کشور(FBI)انتقاد کردند.
شبکه تلویزیونی «الجزیره» در اين باره خبر داد: نهادهای اسلامی و مؤسسات مدافع حقوق بشر در آمریکا از اقدام پلیس فدرال این کشور (FBI) در تأسیس یک تارنما با هدف «پیشگیری از افراط‌گرایی» انتقاد کرده و آن را از مصادیق تبعیض مذهبی و نژادپرستی برشمردند.
در پی راه‌اندازی این تارنما به منظور آن چه به گفته پلیس «پیشگیری از افراطی گری و خشونت» در مدارس و دانشگاه‌های این کشور عنوان شده است، گروه‌های حقوق بشری و اسلامی این تارنما را ابزاری جدید برای هدف قراردادن اسلام و مسلمانان آمریکا دانسته‌اند.
نهادهای اسلامی در آمریکا معتقدند «اف بی آی» با این ابزارجدید می‌خواهد مسلمانان را شناسایی و برای آنان پرونده سازی کند.
بخشی از این تارنما شامل یک بازی رایانه‌ای با نام «دست نشانده نباشید» است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن به طور محسوس و نامحسوس، شعائر اسلامی و مسلمانان را به عنوان هدف، قربانی و عامل خشونت ببینند.
این تارنما برخی نکات و هشدارهای اجتماعی را برای جلوگیری از افتادن در دام گروه‌های خشن و افراطی به مخاطبان عرضه می‌کند و با این هدف راه اندازی شده تا مورد استفاده معلمان، والدین و دانش‌آموزان آمریکایی قرار گیرد.
شورای روابط اسلام – آمریکا (CAIR) با انتقاد از این بازی جدید، هدف از طراحی آن را تلاش برای القای یک فضای بدبینانه نسبت به مسلمانان عنوان کرد.
این شورا اعلام کرد: تارنما و بازی موجود در آن در حقیقت با انگیزه ایجاد تردید در مخاطب در مورد اسلام و مسلمانان راه‌اندازی و طراحی شده است.
گفتنی است، این بازی مغرضانه روی اسلام دست گذاشته است، به عنوان مثال شخصیت‌های منفی این بازی به زبان عربی صحبت می‌کنند.
پلیس فدرال آمریکا دو روز پیش این بازی را به منظور آشنا کردن کودکان و نوجوانان آمریکایی با مصادیق خشونت طلبی و افراط‌گرایی در فضای مجازی معرفی کرد.

مطالب مرتبط:

اسلام دین عمل است

ا

انهدام یک تیم تروریستی و هلاکت عنصر موثر داعش در غ

 

گشت ارشاد در مسکو:حرام را متوقف کنيد

شهر "ماراوی" در جنوب فلیپین به تصرف کامل داعش درآم

پدر معنوی طالبان: داعش را ریشه کن کنید

ولایت تخار در شمال افغانستان بدست طالبان افتاد

چین هم وارد معرکه سوریه شد

نماز استخاره

ا

هفت پلیس امریکایی متهم به سوء استفاده جنسی شدند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز