b_300_300_16777215_10_images_50006.jpg

نخست وزیر مالزی در اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی در کوالالامپور تأکید کرد: تأسیس کلان بانک جهانی اسلامی به رغم چالش‌های موجود باید به یک واقعیت تبدیل شود.

به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)؛ «نجیب رزاق»، نخست وزیر مالزی در کنفرانس خبری یازدهمین اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی که دیروز، ۱۲ آبان آغاز به کار کرد با تأکید بر لزوم تأسیس کلان بانک جهانی اسلامی، گفت: تاکنون تلاش‌های زیادی در این رابطه انجام شده؛ اما به خاطر بعضی چالش‌ها هنوز به ثمر نرسیده است.
وی گفت: اندونزی و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که تلاش‌هایی در این زمینه آغاز کرده‌اند و این بانک عرصه‌ای برای ارائه خدمات مالی اسلامی در سطح جهانی خواهد شد.
اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی که دیروز با عنوان «ایجاد انعطاف‌پذیری برای رشد متوازن» در شهر کوالالامپور مالزی آغاز شد، به مدت سه روز به کار خود ادامه خواهد داد.
نجیب رزاق همچنین در سخنرانی خود در روز نخست این اجلاس از افزایش استفاده غیرمسلمانان از خدمات مالی اسلامی سخن گفت.
وی افزود: در مالزی غیرمسلمانان بیش از مسلمانان در حال استفاده از خدمات مالی اسلامی هستند و این محبوبیت در پی بحران مالی جهانی که از سال ۲۰۰۸ آغاز شد، افزایش یافت.
نخست‌وزیر مالزی گفت: برخلاف ضعف ذاتی مدل نظام مالی رایج در بانکداری، نظام مالی اسلامی یک همکاری واقعی را که طرفین هر دو در سود و ضرر شریک هستند به وجود می‌آورد.
وی در ادامه اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی را پلی میان جوامع اسلامی و غیراسلامی برای تقویت همکاری‌ها میان همه کشورها توصیف کرد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

احتمال جنگ در بالکان تهدید بزرگی برای اروپا

بازتاب گسترده سلفی یک دختر سوری با داعشی های مسلح

چون یک زن استاندار شده است نماز جماعت در مساجد جای

قرائت قرآن در میان ابرها درمالزی

ا

وحشت هالیوود از رئیس‌جمهور شدن ترامپ

ا

حاشیه های تصویری از 41 مین نشست محفل فقهی احناف تر