b_300_300_16777215_10_images_528.jpg

بِن کارسون دیگر نامزد ریاست جمهوری آمریکا نیز چندی پیش گفته بود "اسلام با آمریکا قابل تطبیق نیست". او همچنین نسبت به امکان رئیس جمهور شدن یک فرد مسلمان در آمریکا ابراز تردید کرده بود.

پایگاه خبری اینترنشنال بیزنس تایمز (IBTimes) نوشت: اظهارات دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر جنجال برانگیز شد. وی گفته است برای مقابله با تروریسم در آمریکا حاضر است مساجد این کشور را ببندد. این سخنان اعتراض مسلمانان آمریکا را بر انگیخته است.
ترامپ این مطلب را در واکنش به پیشنهاد دیوید کامرون برای بستن مساجد در انگلیس و لغو گذرنامه افراد در راستای سیاست های ضدتروریسم دولت انگلیس بیان کرده است، وی درپاسخ به این که "آیا اگر رئیس جمهور شود، همین کار را در آمریکا خواهد کرد؟" گفت: "قطعاً این کار را خواهم کرد. به نظرم عالی است."
او ادامه داد: «اگر شما به خارج رفته باشید و برای داعش جنگیده باشید، نمی توانید برگردید. چرا؟ چون می توانید همان کار را اینجا هم انجام دهید.». وی که با شبکه تویزیونی فاکس نیوز (FoxNews) آمریکا مصاحبه می کرد، در پاسخ به این که "آیا قوانین آمریکا آزادی دین را به رسمیت نمی شناسد و آیا با وجود این می توان مساجد را بست؟" گفت: "خب، نمی دانم. در باره بستن مساجد چیزی نشنیده ام. بستگی دارد اگر مسجد مورد نظر آماده ایجاد درگیری شده باشد [ممکن است]. نمی دانم، قطعاً باید به این مسئله پرداخته شود."در واکنش به اظهارات جنجالی نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا، جامعه مسلمانان این کشور از جمله شورای روابط مسلمانان و آمریکا (CAIR) با محکوم کردن این سخنان آن را "غیرآمریکایی" و "خلاف  جایگاه ریاست جمهوری" اعلام کردند.
گفتنی است پایگاه خبری دیلی بیست (DailyBeast)آمریکا  با کنکاش درباره علت جنجال آفرینی های ترامپ در موضوع مسلمانان، نوشت: بِن کارسون دیگر نامزد ریاست جمهوری آمریکا نیز چندی پیش گفته بود "اسلام با آمریکا قابل تطبیق نیست". او همچنین نسبت به امکان رئیس جمهور شدن یک فرد مسلمان در آمریکا ابراز تردید کرده بود.
ترامپ در مصاحبه ای در پاسخ به این که "چرا بن کارسون در حال سبقت گرفتن از او در نظرخواهی ها است؟"، گفته بود: "این مسئله به علت پرداختن زیاد جرائد به بن کارسون در موضوع اسلام و مسلمانان است." دیلی بیست در نتیجه گیری خود می نویسد: "ظاهراً ترامپ به خوبی روش بن کارسون را یاد گرفته است."

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

نگرانی وزیر هندی از افزایش جمعیت مسلمانان

صهیونیست ها نوزاد هفت ماهه را شهید کردند

کمک ۱۰۰ هزار یورویی بازیکنان رئال مادرید به قربانی

ب

قانونگذار روس: در صورت ورود آمریکا به کریمه، از سل

مولانا گرگیج کُشتارغیرنظامیان در موصل را محکوم کرد

آزادی ۱۰۰ زندانی حزب اسلامی حکمتیار در انتظار امضا