b_300_300_16777215_10_images_244.jpg

شهردار قدس گفت: "با توجه به بالاگرفتن تنش ها در وضع امنیتی، افرادی که دارای مجوز حمل اسلحه هستند و افرادی که با روش استفاده از اسلحه آشنا هستند، به حمل آن دعوت می شوند."

"نیز برکات" شهردار صهیونیستی قدس، اسراییلی های دارنده مجوز حمل سلاح را به حمل آن در سطح این شهر دعوت کرد.
هم اکنون بخش شرقی شهر قدس شاهد درگیری های خشونت باری است. در روزهای اخیر چند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیدند.
رادیو صدای ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد: "این دعوت یکی از انواع خدمت سربازی ذخیره است ."
در اسرائیل همه افراد ملزم هستند علاوه بر گذراندن مدت خدمت سربازی اجباری، برای مدت ها برای حضور در نیروهای سرباز ذخیره نیز آماده باش باشند.
رادیو رژیم صهیونیستی سه روز قبل نیز تصویری از برکات در منطقه بیت حنینا در شمال شرق قدس شرقی منتشر کرد که یک قبضه مسلسل در دست داشت.
آمارهای رسمی نشان می دهد که 307 هزار فلسطینی در قدس شرقی زندگی می کنند. در مقابل 200 هزار اسراییلی در شهرک های برپا شده بر زمین های قدس ساکن هستند.
این در حالی است که آمار رسمی در مورد تعداد افرادی که در قدس دارای مجوز حمل اسلحه هستنند وجود ندارد.
از سوی دیگر پلیس رژیم صهیونیستی در نظر دارد دستگاه های بازرسی در ورودی بخش قدیمی قدس شرقی نصب کند.
رادیو رژیم صهیونیستی گفت: "در راستای افزایش تدابیر شدید امنیتی، پلیس اسراییل تصمیم گرفت دستگاه هایی برای تشخیص فلزات در برخی از ورودی های بخش قدیمی شهر قدس نصب کند."
پلیس اسراییل در هفته گذشته برای اولین بار از سال 1967 ، ورودی های بخش قدیمی شهر قدس را به مدت 2 روز در برابر فلسطینی های غیر ساکن این منطقه بست.
37 هزار فلسطینی در بخش قدیمی شهر قدس زندگی می کنند، صدها فروشگاه تجاری و همچنین مکان های دینی اسلامی و مسیحی در این بخش از شهر قدس به فلسطینی ها اختصاص دارد.
بخش قدیمی شهر قدس در واقع شاهرگ حیاتی 300 هزار فلسطینی است که در قدس شرقی زندگی می کنند.  درمدت اخیر بسیاری از مناطق فلسطینی در قدس شرقی شاهد درگیری میان نیروهای اسراییلی و جوانان فلسطینی بوده است.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دین بازیچه شیوخ جهادی

داووداغلو: همواره خواهان روابط خوب با ایران بوده‌ا

جان باختنِ 25 پناه جو مقابل سواحل ترکیه

2

جنگنده‌ای در نیجریه اشتباها کمپ پناهجویان را بمبار

انفجار بمب در استانبول

ا

تلاش یک زن ناشناس برای به آتش کشیدن مسجدی در "نروژ

آخرین اخبار