b_300_300_16777215_10_images_170.jpg

 مسلمانان اوگاندا در شهر کیبالی از دولت خواستند فرآیند فعالیت نظام بانکداری اسلامی در این کشور را تسهیل و تسریع کند.

امیر کمانیره مسئول صندوق پس انداز مسلمانان در شهر کیبالی گفت: از آنجا که مسلمانان این کشور برای دسترسی به نظام بانکی با مشکلات بسیاری مواجه هستند، خواستار استفاده از نظام بانکداری اسلامی شده اند، چرا که آنها می خواهند براساس شریعت اسلامی رفتار کرده و از گرفتن و پرداختن ربا دور بمانند.
در جریان برگزاری نماز جماعت  به مناسبت عید قربان در مسجد موهورو کمانیره گفت که بسیاری از تاجران مسلمان این منطقه اموال خود را به علت دشواریهایی از دست داده اند که عدم وجود بانکداری اسلامی برایشان فراهم کرده است.
وی افزود: اگر دولت امکان فعالیت نظام بانکداری اسلامی را فراهم کند مزایای اقتصادی آن به اقتصاد کل کشور کمک می کند و اقتصاد کشور رشد می کند.
امیر کمیانیره یادآور شد که شرایطی که درحال حاضر نظام بانکداری کشور فعالیت می کند برای مسلمانان مناسب نیست چرا که تمام وامها و پس اندازها شامل سود و بهره می شوند.
دولت اوگاندا تاکنون اجازه فعالیت بانکداری اسلامی را صادر نکرده است اما وعده داده است که این طرح را برای تصویب به پارلمان ارائه خواهد کرد.
در این میان شیخ اسحاق سماکولا رئیس تبلیغات دین اسلام  در شهر کیبالی طی سخنرانی خود این احتمال را نیز یادآور شد که برخی از سیاستمداران این کشور همزمان با تغییر سمتهایشان اهداف خود را نیز تغییر می دهند و نمی توانند به وعده هایی که می دهند عمل کنند.
در این مراسم دنیس نامارا مشاور رئیس جمهور در امور جوانان از مسلمانان خواست هنگام برگزاری انتخابات هوشمندانه فرد مورد نظر خورد انتخاب کنند و به افرادی رأی دهنده توسعه و پیشرفت کشور برایشان به مثابه یک دغدغه باشد.
اوگاندا کشوری در شرق میانه قاره آفریقا است که براساس گزارشهای مختلف جمعیت مسلمانان آن بین ۱۴ تا ۱۶ درصد از جمیعت ۳۲ میلیون نفری کشور است. اکثریت جمعیت این کشور را مسیحیان تشکیل داده اند.
اسلام در سال ۱۸۸۴ میلادی وارد اوگاندا شد اما پس از آغاز استعمار انگلیس در این کشور، مسیحیت نظام آموزشی اوگاندا را دربرگرفت.

مطالب مرتبط:

پیشنهاد کمک اردوغان به بلژیک برای مبارزه با تروریس

تحلیل گر مصری : زمینه های جذب افراد در داعش

زندانی شدن دخترجوان روس بخاطرتلاش برای پیوستن به د

برگزاری مانور نظامی مشترک میان ترکیه و جمهوری آذرب

هلاکت سرکرده القاعده درقفقاز

دشمن از بلوچستان برای آخرین جنگ علیه پاکستان استفا

ا

جزیره «لانگ آیلند» نیویورک، بزرگ ترین مکان اجتماعا

ا

تهدید قطر بر ادامه حمایت از معارضان سوریه

ا

اسلام آوردن کارگردان زن فرانسوی بعد از کشتار« شار

ک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز