b_300_300_16777215_10_images_170.jpg

 مسلمانان اوگاندا در شهر کیبالی از دولت خواستند فرآیند فعالیت نظام بانکداری اسلامی در این کشور را تسهیل و تسریع کند.

امیر کمانیره مسئول صندوق پس انداز مسلمانان در شهر کیبالی گفت: از آنجا که مسلمانان این کشور برای دسترسی به نظام بانکی با مشکلات بسیاری مواجه هستند، خواستار استفاده از نظام بانکداری اسلامی شده اند، چرا که آنها می خواهند براساس شریعت اسلامی رفتار کرده و از گرفتن و پرداختن ربا دور بمانند.
در جریان برگزاری نماز جماعت  به مناسبت عید قربان در مسجد موهورو کمانیره گفت که بسیاری از تاجران مسلمان این منطقه اموال خود را به علت دشواریهایی از دست داده اند که عدم وجود بانکداری اسلامی برایشان فراهم کرده است.
وی افزود: اگر دولت امکان فعالیت نظام بانکداری اسلامی را فراهم کند مزایای اقتصادی آن به اقتصاد کل کشور کمک می کند و اقتصاد کشور رشد می کند.
امیر کمیانیره یادآور شد که شرایطی که درحال حاضر نظام بانکداری کشور فعالیت می کند برای مسلمانان مناسب نیست چرا که تمام وامها و پس اندازها شامل سود و بهره می شوند.
دولت اوگاندا تاکنون اجازه فعالیت بانکداری اسلامی را صادر نکرده است اما وعده داده است که این طرح را برای تصویب به پارلمان ارائه خواهد کرد.
در این میان شیخ اسحاق سماکولا رئیس تبلیغات دین اسلام  در شهر کیبالی طی سخنرانی خود این احتمال را نیز یادآور شد که برخی از سیاستمداران این کشور همزمان با تغییر سمتهایشان اهداف خود را نیز تغییر می دهند و نمی توانند به وعده هایی که می دهند عمل کنند.
در این مراسم دنیس نامارا مشاور رئیس جمهور در امور جوانان از مسلمانان خواست هنگام برگزاری انتخابات هوشمندانه فرد مورد نظر خورد انتخاب کنند و به افرادی رأی دهنده توسعه و پیشرفت کشور برایشان به مثابه یک دغدغه باشد.
اوگاندا کشوری در شرق میانه قاره آفریقا است که براساس گزارشهای مختلف جمعیت مسلمانان آن بین ۱۴ تا ۱۶ درصد از جمیعت ۳۲ میلیون نفری کشور است. اکثریت جمعیت این کشور را مسیحیان تشکیل داده اند.
اسلام در سال ۱۸۸۴ میلادی وارد اوگاندا شد اما پس از آغاز استعمار انگلیس در این کشور، مسیحیت نظام آموزشی اوگاندا را دربرگرفت.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

العبادی: نیازی به نظامیان آمریکایی نداریم

با وجود مخالفت ها، اولین مسجد آتن بنا می شود

مسجد النبی

جنجال فرار 2 دختر عربستانی به کره جنوبی

جبهه فتح الشام مرگ معاون سرکرده این گروه را تایید

بیش از 71 در صد پرسش شوندگان در مراکش موافق چند هم

 

آخرین اخبار